Menu

Nowoczesne wnętrza dla ludzi z charakterem.

Awangardowe wyposażenie wnętrz, czyli czym i gdzie urządzamy swoje domy, łazienki, biura, przestrzeń publiczną i komercyjną. Ten blog to opinie i porady dla zdecydowanych urządzić się nowocześnie, elegancko i z odrobiną awangardy. Ten blog w większości poświęcony jest możliwością i korzyścią jakie daje marka Luxum - pierwszy polski multiproducent wyposażenia na indywidualne zamówienie z materialów naturalnych oraz betonu architektonicznego i kompozytów solid surface, takich jak Corian, Staron, Montelli, Hanex, Hi-Macs, Cristalstone, GFK LUXUM

Beton architektoniczny w łazience - kwintesencja minimalizmu

insert75

Beton architektoniczny w łazience ?

Tak, to możliwe także w Polsce. Unikalna technologia produkcji betonu architektonicznego od Luxum, sprzyja nietypowym, odważnym realizacjom.

To nie przypadek, ale lata badań i doświadczeń sprawiły, że można bez obaw o eksploatację zastosować beton architektoniczny w łazience.

Niska nasiąkliwość, poniżej 1,5% sprawia, że po zastosowaniu impregnacji płyty betonowe można ułożyć także pod prysznicem i strefie mokrej.

Dla obawiających się kłopotliwego mycia strefy prysznicowej z osadów mydła, które mogą powstać w charakterystycznych rakach ( porach ), przygotowano płyty z betonu architektonicznego o gładkiej strukturze.

Dzięki unikalnej, ekologicznej recepturze płyt betonowych Luxum, bez zawartości sztucznych włókien i zastosowaniu spieku ceramicznego jako zbrojenia, płyty można przycinać pod różnymi kątami, wiercić i frezować w nich otwory. W płytach z betonu architektonicznego produkcji Luxum, można przy pomocy cięcia strumieniem wody uzyskiwać otwory nieforemne już od 2mm !

W łazience płyty najlepiej kleić przy pomocy dobrej jakości klejów wysoko-elastycznych, białych, rozpuszczanych zamiast w wodzie, to w emulsji np. Isolastic. Najwyższa , 4 klasa ścieralności dla betonu, idealnie predysponuje te płyty betonowe na okładziny podłogowe.

Gama kolorów sprawi, że każdy odnajdzie swój ulubiony odcień betonu.

W przypadku zdjęć z najświeższej realizacji aranżacji minimalistycznej łazienki, warto zwrócić uwagę na idealnie wpasowaną, niemal postinudustrialną podwójną umywalkę z odpływami liniowymi, przygotowaną na wymiar. Brodzik z posadzką uformowano z białej żywicy. Do kompletu brakuje jeszcze szafki pod umywalkę i kilku elementów zmiękczających, fornirowanych naturalnym drewnem i zabezpieczonych specjalnymi żywicami przed wilgocią.

Beton w łazience, dzięki możliwości łączenia z drewnem lub kompozytami, to minimalizm nie tylko w surowym, industrialnym, ale także nowoczesnym, ekologicznym stylu.

© Nowoczesne wnętrza dla ludzi z charakterem.
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci