Menu

Nowoczesne wnętrza dla ludzi z charakterem.

Awangardowe wyposażenie wnętrz, czyli czym i gdzie urządzamy swoje domy, łazienki, biura, przestrzeń publiczną i komercyjną. Ten blog to opinie i porady dla zdecydowanych urządzić się nowocześnie, elegancko i z odrobiną awangardy. Ten blog w większości poświęcony jest możliwością i korzyścią jakie daje marka Luxum - pierwszy polski multiproducent wyposażenia na indywidualne zamówienie z materialów naturalnych oraz betonu architektonicznego i kompozytów solid surface, takich jak Corian, Staron, Montelli, Hanex, Hi-Macs, Cristalstone, GFK LUXUM

Beton architektoniczny Q&A

insert75

Beton architektoniczny  w nowoczesnej architekturze – pytania i odpowiedzi.

Obecnie niemal każdy z nas spotyka się przy wykończeniach ścian, podłóg, schodów, kominków, ogrodzeń, elewacji, tarasów  z pojęciem betonu architektonicznego. Co to właściwie jest ten „ beton architektoniczny„? Jak i gdzie można go zastosować, gdzie kupić, czy kierować się opiniami internetowymi, na co zwracać uwagę?

 Bardzo często nawet fachowcy niejednokrotnie nie są w stanie sprecyzować co to jest beton architektoniczny, jakimi cechami charakteryzuje się tego rodzaju produkt. Czym jest właściwie ten słynny beton architektoniczny, co decyduje o jego jakości? Czy jest bezpieczny?  Może jest zbyt ciężki? Czy z montażem sobie poradzi każdy? Jak jest cena betonu architektonicznego i co ma na nią wpływ? Decyduję się na beton architektoniczny, bo mi się podoba. Ale jaki wybrać i dlaczego?

To najczęściej zadawane pytania. Nie tylko przez tych którzy chcą go mieć, ale także przez architektów, projektantów, dekoratorów wnętrz i ekipy wykonawcze.

Chętnie odpowiemy na te pytania, korzystając z wieloletniej wiedzy zdobywanej przez zespół specjalistów Luxum, począwszy od laboratorium,  lat spędzonych na produkcji, poprzez doświadczenia zbierane wprost na setkach budów i inwestycji, które za każdym razem kształtowały świadomość, inspirowały, ekscytowały, czasami doświadczały, uczyły pokory, ale przynosiły radość i uznanie.  Pasja do betonu i nowych, innowacyjnych metod produkcji , w zgodzie z naturą i ekologią oraz dbałość o najwyższą jakość i bezpieczeństwo, pozwala się cieszyć sławą lidera rynku betonu architektonicznego. To wyzwanie i wielka odpowiedzialność. Dzisiaj tymi doświadczeniami dzielimy się z Wami, bo nic nie zaszkodzi wiedzieć więcej. W końcu dom, miejsce pracy czy przestrzeń do życia urządza się na wiele lat. Warto więc dokonać świadomego, czyli dobrego wyboru.

Dlaczego beton architektoniczny – wnętrza i elewacje.

Beton to wyjątkowy materiał. Obecny w architekturze całego świata, znany już w starożytności.  Obecnie dzięki nowoczesnej technologii, może jako naturalny produkt zachwycać, zaspakajając potrzeby zmysłowych doznań w obrębie przestrzeni życiowej i szeroko pojętej  architektury. Kształtuje wrażliwość estetyczną jako materiał uniwersalny, który towarzyszy w naszym życiu od zawsze, ale teraz w nowoczesnym wydaniu . Materiał betonowy zakorzeniony mocno w tradycji, a odkrywany na nowo, osadza nas w przyszłości. Dając poczucie ciągłości sprawia, że każde miejsce w jakim zostanie zastosowany, będzie dla nas bliskie.

Beton architektoniczny wysokojakościowy można wykorzystać praktycznie w każdej aranżacji . Będzie doskonałym wyborem zarówno we wnętrzach jak i na elewacjach.

Beton architektoniczny warto wziąć pod uwagę planując zarówno nowe jak i przywracając świetności starsze inwestycje w budownictwie prywatnym, użyteczności publicznej oraz małej architekturze.

Beton został odkryty na nowo jako materiał dekoracyjny, kiedy na stałe do kanonów w architekturze wszedł modernizm, minimalizm, a zwłaszcza styl industrialny.

Rzadko który materiał tak doskonale łączy się i uzupełnia zarówno produktami naturalnymi jak i wysoce przetworzonymi.  Beton strukturalny (architektoniczny) świetnie prezentuje się w towarzystwie farb w kolorach kontrastowych, uniwersalnej bieli, kompozytów, włókna węglowego – carbonu, szkła, stali nierdzewnej, mosiądzu i oczywiście drewna, a nawet cegły i kamienia naturalnego czy tkanin.

Beton architektoniczny świetnie sprawdzi się w aranżacjach majestatycznych dużych domów czy apartamentów, jak i mieszkaniach o niewielkim metrażu.

Najczęściej tworzy dekorację ścian w salonie, ale to doskonały wybór także do korytarzy, gabinetów, sypialni, przestrzeni do pracy, a nawet w tak trudnych pomieszczeń jak kuchnia, łazienka, SPA, oranżeria.  Doskonałym pomysłem jest zastosowanie betonu architektonicznego na kominek, podłogę, schody, elewację, ogrodzenie. Sprawdzi się na ogrzewaniu podłogowym i ukrytym w ścianie, a przy okazji wygłusza i poprawia akustykę pomieszczeń.

Dobry beton dekoracyjny z powodzeniem zastosujemy jako jeden z najtrwalszych materiałów, zarówno wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

bet

Moda na beton dekoracyjny. Chwila, czy stały trend?

Każdy zauważa, że panuje moda na beton architektoniczny. O tym materiale jest zdecydowanie głośno i nie ma chyba poważnego architekta, który by nigdy się nim nie interesował.

Co istotne, obecnie trwająca w świecie zachodnim moda na dekoracyjne powierzchnie z betonu jest wynikiem ewolucji, wynikającej z dojrzewania gustów i kształtowania się postindustrialnej świadomości ekologicznej, a nie chwilowego kaprysu.  Pożądanie betonu architektonicznego na rynku wzrasta powoli, co pokazuje jakim stał się wykwintnym materiałem. Doświadczony architekt czy dekorator  dostrzeże ,  że o betonie architektonicznym mówi się powszechnie, ale nadal jest towarem wykwintnym i nie jest dostępny dla każdego.

Nie da się nie zauważyć jak dużo jest ofert różnego rodzaju podróbek, imitacji i tworzyw sugerujących w nazwie handlowej, że to coś jest „ betonem architektonicznym”. Natomiast prawdziwego betonu architektonicznego nie znajdziemy w ofertach marketów budowlanych, a jego podaż nawet na dużych składach budowlanych jest sporadyczna. Dostępny jest niemal wyłącznie w specjalistycznych firmach, a faktycznych producentów jest w Polsce nadal niewielu.

Dlaczego tak jest?

Prawdziwy beton architektoniczny o wysokich parametrach jakościowych, spełniający wyśrubowane oczekiwania estetyczne jest trudny do uzyskania. Właściwie niemożliwy do wytworzenia  w warunkach zarówno niewielkiego zakładu bez zaplecza inżynierskiego, laboratoryjnego i technicznego. Jak i wielkich zakładach prefabrykacji materiałów budowlanych  i węzłach betoniarskich. Produkcja naturalnego betonu architektonicznego, aby produkt finalny przynosił satysfakcję świadomego konsumenta, odbywa się na liniach technologicznych, które ze względu na wysokie koszty uzyskania nie są dostępne dla niewielkich działalności. Ale też nie są na wyposażeniu dużych zakładów prefabrykacji, gdzie do prefabrykacji estetycznego betonu architektonicznego, adaptuje się  technologię prefabrykatów towarowych, których estetyka nie jest kluczowa i nie stanowi szczególnej dbałości. Wyjątkiem jest opisywany poniżej beton architektoniczny – szalunkowy, którego płynny urobek bez przeszkód może być wytwarzany na dobrym węźle betoniarskim. A czynniki decydujące o estetyce formują się dopiero przy jego wylewaniu na budowie.

Produkcja elementów prefabrykowanych z betonu architektonicznego, zwłaszcza płyt i paneli przypomina bardziej produkcję ręcznie wytwarzanych płytek klinkierowych czy ceglanych, ale z użyciem bardziej zaawansowanych technik i z pominięciem procesu wypalania, niż powszechnych towarowych prefabrykatów z betonu (krawężniki, kręgi, płyty chodnikowe, kostka brukowa, itp.)

Prawdziwy beton dekoracyjny wymaga odpowiedniego traktowania podczas przechowywania i transportu.  A tych składy, ani duże sieci marketów budowlanych nie mogą zapewnić, zwłaszcza dla prefabrykatów w postaci płyt o powierzchni większej jak 0,4 m2. Dlatego nawet, jak płyty z prawdziwego betonu dekoracyjnego, są w ofercie niektórych znanych sieci marketów budowlanych, to nie przekraczają granicznego rozmiaru 90x45cm ( 0,4 m2 ). A i w tej wielkości płyty z sieci handlowych, są przedmiotem ożywionej dyskusji co do ich przydatności w udanej dekoracji ścian.

Dlatego właśnie, prawdziwy, naturalny beton architektoniczny jest i będzie nadal materiałem unikalnym , niewystępującym powszechnie i absolutnie wartym zastosowania. Z wyżej opisanych względów, nie jest i raczej nie będzie w dającej się przewidzieć przyszłości „oklepanym” materiałem jak tani kamień, płytki gipsowe i inne okładziny ścienne czy podłogowe produkowane na masową skalę w fabrykach.  To wielka zaleta naturalnego betonu architektonicznego.

 

Beton architektoniczny – co to właściwie jest?

Prawdziwy beton architektoniczny to mieszanka czystej wody, wysokiej jakości cementu, różnego rodzaju selekcjonowanych kruszyw i dodatków uszlachetniających. Jego powierzchnia ma charakter dekoracyjny. Jest przeznaczona na część odkrytą konstrukcji, która jest eksponowana i niczym nie przykryta. Zatem musi ją cechować odpowiednia estetyka.

Wybierając beton na materiał wykończeniowy, zwracajmy uwagę właśnie na jego estetykę, która zapewni pożądany efekt wizualny, jak i  parametry wytrzymałościowe, które zapewnią nawet kilkadziesiąt lat bezproblemowej i bezpiecznej eksploatacji, bez konieczności nadmiernego angażowania się w jego konserwację i kontrolę.

Prawdziwy , naturalny beton architektoniczny nie powinien zawierać sztucznych włókien, czy siatek zbrojeniowych. Jednak jeżeli do urobku betonowego dodano już włókna, albo zastosowano siatkę zbrojeniową, to nadal uznaje się, że jest to beton architektoniczny, ale nie można nazwać go wówczas naturalnym i ekologicznym betonem.

 beton_dekoracyjny_HD_Surface_2

Cechy estetyczne betonu architektonicznego – na co zwrócić uwagę?

Decydujemy się na beton architektoniczny, bo zachwyca nas jego dostojność, surowość i niby wszystkim znany, ale jednak za każdym razem inny wygląd. Przy wyborze betonu architektonicznego decydujemy o tym jaki efekt estetyczny ma być osiągnięty. Wpływ na estetykę powierzchni ma jego porowatość. Rozróżniamy beton architektoniczny  o powierzchni gładkiej, średnio porowatej i mocno porowatej.

BETON ARCHITEKTONICZNY GŁADKI

Elementy z gładkiego betonu architektonicznego są rzadko stosowane, najczęściej  na elewacjach i innych elementach konstrukcyjnych, pokrywanych betonem architektonicznym szalunkowym, czyli powstającym wprost na budowie, gdzie do elementu konstrukcyjnego, mocowane są deskowania szalunkowe i do nich zalewany jest urobek betonowy.

Często spotykane są także prefabrykowane panele – płyty z betonu architektonicznego. Gładkie stosowane są najczęściej na podłogi i tam gdzie widoczne pory zwane rakami, nie są zawsze pożądane ze względów na utrzymanie czystości, czy chęć uzyskania odpowiedniego wrażenia estetycznego, które nie będzie zbyt intensywne.  Na betonie architektonicznym o strukturze gładkiej, często bardziej widoczne są naturalne niedoskonałości w postaci różnego rodzaju przebarwień, które w przypadku występowania porów są rozpraszane i na płytach porowatych praktycznie niewidoczne.

Beton architektoniczny gładki należy do grupy betonu LUXUM PREMIUM.

BETON ARCHITEKTONICZNY ŚREDNIO POROWATY

Beton architektoniczny średnio porowaty, ma na swojej widocznej powierzchni do 30% widocznych raków i porów, które w charakterystyczny i nieregularny sposób pokrywają jego lico.

To najczęściej spotykany i wybierany beton architektoniczny. Właśnie beton o średnio porowatym licu w większości odpowiada wyobrażeniom o naturalnym betonie. Odpowiednia, ale niezbyt duża ilość porów nadaje pożądanych cech estetycznych, gdzie beton architektoniczny ma być ważnym, ale niedominującym akcentem dekoracyjnym. Efekt końcowy jest dosyć neutralny. Taki beton architektoniczny sprawdzi się niemal w każdej aranżacji, bez narzucania konkretnego stylu.

Delikatne pory świetnie korespondują i wygłuszają naturalne cienie występujące w prawdziwym betonie dekoracyjnym. Beton architektoniczny o średniej porowatości i wysokich parametrach technicznych, o które zadbał producent, doskonale spełnia warunki mrozoodporności i może być stosowany bez obaw  na zewnątrz budynków, podobnie jak beton gładki. W Luxum, beton dekoracyjny (architektoniczny) produkowany jest w płytach ozdobnych pod nazwą LUXUM PREMIUM i klasyfikowany jest jako wyjątkowo wysokowytrzymała okładzina uniwersalna, stosowana na zewnątrz i wewnątrz, nawet w pomieszczeniach trudnych takich jak korytarze, łazienki, kuchnie, strefy SPA, baseny, oranżerie. itp.

Średnio porowaty beton architektoniczny należy do grupy betonu LUXUM PREMIUM.

BETON ARCHITEKTONICZNY MOCNO POROWATY

Mocno porowaty beton architektoniczny posiada na powierzchni lica nawet 90% pokrycia rozmaitymi porami, rakami, inkluzjami, które mają różne wielkości i nieregularne kształty oraz głębokości.

To wyjątkowo ciekawy, wręcz awangardowy styl betonu dekoracyjnego. Ma bardzo mocny, wyrazisty, wręcz dominujący charakter. Wybierany tam, gdzie ma odgrywać pierwszoplanową rolę.

Ten rodzaj betonu architektonicznego wprowadzi ożywienie i nada niepowtarzalny, unikalny styl, na który warto postawić, aby być dobrze zapamiętanym.

Beton dekoracyjny – mocno porowaty, wytwarzany jest pod nazwą LUXUM INDUSTRIAL. Świetny zarówno do wnętrz jak i na elewacje. W odróżnieniu od betonu architektonicznego LUXUM GŁADKI oraz LUXUM PREMIUM, najlepiej będzie się prezentował na fasadach w miejscach osłoniętych, nie wystawionych bezpośrednio na działanie wody opadowej. We wnętrzach ze względu na wyższą nasiąkliwość i głęboką porowatość, raczej rzadko stosowany jest w łazience czy kuchni oraz na posadzkach. Chyba, że poddany jest zalewaniu bezbarwną żywicą, podobnie jak trawertyn, gdzie wszystkie pory są zalane i tworzą gładką powierzchnię. Duża ilość porów rozprasza światło, cienie i przebarwienia nie są niemal niewidoczne.  W sypialni, gabinecie, korytarzu, na kominku czy salonie, beton porowaty LUXUM INDUSTRIAL pokaże jak dobrym i celnym jest wyborem, tworząc prawdziwie postindustrialny klimat dla znających się na rzeczy.

Beton architektoniczny mocno porowaty należy do grupy betonu LUXUM INDUSTRIAL.

KOLORYSTYKA I ESTETYKA  BETONU ARCHITEKTONICZNEGO.

W dalszej kolejności równie ważne jak porowatość struktury lica betonu dekoracyjnego jest zdefiniowanie tego, jaki efekt estetyczny chcemy osiągnąć kolorem.  Szarość odbierana jest jako naturalne wybarwienie betonu, ale definiuje to wyłącznie przyzwyczajenie do widoku nieosłoniętego betonu konstrukcyjnego, który niemal zawsze wytwarzany jest z szarego cementu.

Dobry beton architektoniczny wytwarzany jest na bazie białego cementu, a jego kolor jest wynikiem odpowiedniego barwienia w masie. Niektóre, nietypowe kolory betonu architektonicznego są wynikiem wytrawiania powierzchniowego. W ten sposób powstają ciekawe kolory betonu np.  w stylu „zardzewiałej” stali kortenowskiej (COR-TEN), starej czerwonej cegły, złota , czy odcieni zieleni. Urozmaica to wybór i możliwości projektowania ciekawych aranżacji wnętrz, czy elewacji z udziałem betonu architektonicznego.

W celu uzyskania ujednolicenia kolorystycznego można zastosować już po instalacji betonu architektonicznego, odpowiedni impregnat lekko koloryzujący, lub impregnat pogłębiający kolor typu „mokry kamień”.

Dobry beton architektoniczny, wykonany zgodnie ze sztuką nie powinien być malowany. Malowanie jest niedopuszczalne  i świadczy o niskiej jakości wykonanego betonu, lub o konieczności ukrycia błędów montażowych. Często malowane są imitacje betonu architektonicznego. Jednak tutaj zajmujemy się wyłącznie prawdziwym betonem architektonicznym, a wszelkie imitacje „odpuszczamy”, bo ich estetyka broni się wyłącznie na zdjęciach, czy materiałach video rozmaitych producentów czy wykonawców takich specyfików. Na żywo, naturalny beton różni się wyraźnie od imitacji gipsowych, różnego rodzaju tynków, farb strukturalnych czy konglomeratów.

Czysty beton architektoniczny zatem nie może być malowany, a jedynie barwiony w masie lub wytrawiany specjalnymi kwasami reagującymi z zawartym w betonie wapnem, dzięki czemu uzyskany kolor jest trwały, głęboki, wyglądający naturalnie i UV odporny.

Cechą charakterystyczną dla betonu architektonicznego jest jego wyjątkowa estetyka. To właśnie kwestia estetyki jest szeroko dyskutowana w świecie architektów, projektantów i producentów betonu architektonicznego. Nie istnieją bowiem polskie normy prawne, w które by można było ująć kwestię wyglądu powierzchni betonu architektonicznego. Co prawda jest już dostępna, niestety nadal dosyć uboga bibliografia naukowa w zakresie właściwości i estetyki betonu architektonicznego, ale wywodzi się ona z nieco przestarzałych normatywów niemieckich. I nijak te normy mają się do rzeczywistych oczekiwań współczesnych inwestorów, chociaż nieco porządkują kwestię oceny, jeżeli przed wykonaniem betonu architektonicznego nie były one ustalone w żaden sposób.  Wytyczne te publikowane na portalu www.inzynierbudownictwa.pl  Trzeba jednak zaznaczyć, że odnoszą się wyłącznie do betonu architektonicznego szalunkowego, powstającego bezpośrednio w miejscu instalacji, na budowie. 

Dlatego każdy z liczących się na rynku producentów betonu architektonicznego ( zwanym także betonem dekoracyjnym, strukturalnym, fasadowym, artystycznym, licowym ) ustala własne normatywy, dbając o odpowiedni przekaz architektoniczno-plastyczny.

Dlatego beton architektoniczny Luxum, znany także pod marką „CREATIVE CONCRETE” ma wypracowane, wysokie walory estetyczne, ustalone na podstawie własnych badań rynkowych i doświadczeń, szeroko konsultowanych w świecie znanych architektów, ekspertów wzornictwa przemysłowego oraz statystyk wyboru konsumentów.

Na podstawie analiz uzyskanych danych Luxum, jako wiodący producent wysokiej klasy betonu architektonicznego wypracował pożądaną przez inwestorów i architektów ofertę rynkową, która podzielona jest na dwie grupy, których główną różnicą jest właśnie ocena estetyczna.  

Beton architektoniczny w grupach -  LUXUM PREMIUM gładki i średnio porowaty, oraz LUXUM INDUSTRIAL mocno porowaty zostały opisane powyżej.

Marka Luxum dostarcza beton architektoniczny w kilkunastu kolorach. Od bieli, poprzez odcienie szarości, do grafitu i czerni. W standardzie jest także często wybierany beton w kolorze rdzy COR-TEN oraz czerwonej cegły.

Beton dekoracyjny Luxum jest selekcjonowany pod względem estetycznym, ze względu na kolor poszczególnych elementów betonowych, rakowania powierzchni, występowania cieni i inkluzji. Dodatkowo zamówienia realizowane są wyłącznie z elementów betonowych powstałych w jednej serii, tak aby ostateczny efekt dekoracyjny był najlepszy.

Beton architektoniczny to estetyka kształtowana przez naturę, ale kontrolowana przez człowieka.

Dlatego Luxum wypracowało standaryzację betonu architektonicznego, gdzie pozostałości środków adhezyjnych, różnego rodzaju wyraźne plamy, uszczerbienia, obicia, przemoczenia, wyboczenia i wykrzywienia, zabrudzenia, itp. – nie są akceptowane. Beton musi być naturalny, ale nie oznacza to dowolności wynikającej z zastosowania złych technologii, niesprawdzonej receptury, niskiej jakości składników, braku odpowiedniego zaplecza do dojrzewania i magazynowania, zapylenia środowiska podczas wylewania i dojrzewania betonu.

 W Luxum beton architektoniczny przechodzi wieloetapową kontrolę jakości i ma stworzone doskonałe warunki, w których jest produkowany i dojrzewa. Jest traktowany z pieczołowitością, tak aby budził pełnię zadowolenia.

Rodzaje betonu architektonicznego i zastosowanie.

Beton dekoracyjny ze względu na sposób wytworzenia i aplikacji dzielimy na:

- beton architektoniczny szalunkowy

- beton architektoniczny prefabrykowany w formach (np. płyty dekoracyjne)

- beton architektoniczny cienkowarstwowy (MICROCEMENT)

 

BETON ARCHITEKTONICZNY SZALUNKOWY

Urobek betonowy wytwarzany jest na węźle betoniarskim, a następnie transportowany na budowę i tam wylewany do szalunków. Czyli pomiędzy element który ma być obłożony betonem strukturalnym, a specjalną, szczelną konstrukcję oporową, wykonaną z desek lub płyt szalunkowych. Po zdjęciu szalunków uzyskujemy fakturę powierzchni na betonie, która jest odbiciem użytego deskowania. Dlatego tak ważną rolę spełnia użycie nowych desek czy płyt szalunkowych, aby uzyskać gładką i miłą w dotyku powierzchnię. Podczas wylewania urobku w szalunkach stosuje się zabieg wibrowania betonu, który go równomiernie rozprowadza i ujednorodnia oraz odpowietrza. W betonie architektonicznym – szalunkowym, istotną rolę odgrywają warunki w jakim powstaje. Nieodpowiednie warunki pogodowe, niefrasobliwość wykonawców, użycie złych materiałów lub oszczędność na jakości urobku, a nawet złe zabiegi zabezpieczające czy pielęgnacyjne, są przyczyną częstych wad tego typu betonu architektonicznego. Często finalny efekt jest problematyczny i bywa, że nie jest akceptowany przez architekta, czy inwestora. Naprawa jest właściwie niemożliwa, ewentualnie czasochłonna i kosztowana, bo koniecznym staje się wykonanie prac od nowa, często po uprzednim usunięciu wadliwej warstwy.

Aby efekt finalny betonu licowego z szalunków był zbliżony do oczekiwań , należy powołać „grupę do spraw realizacji betonu architektonicznego”. Zadaniem grupy złożonej z inwestora, architekta i wykonawcy jest omówienie szczegółów wykonawczych, terminów, wykonanie próby (mokapu) na budowie i to w warunkach najbardziej zbliżonych do tych, w których będzie przeprowadzana rzeczywista realizacja betonu architektonicznego. Później posłuży to za wzorzec do oceny. Trzeba mieć jednak świadomość, że wzorzec jest punktem odniesienia i nie ma możliwości uzyskania powtórnie identycznego efektu. 

Produkcja betonu strukturalnego w szalunkach, jest dosyć ryzykowna i kosztowna. Świadomość kosztów i nieprzewidzianych efektów, powinno być brane pod uwagę zarówno przez inwestora, jak i wykonawcę już na etapie zakładania budżetu i ofertowania.

Mniej ryzykowną i kosztowną inwestycją w betonie architektonicznym jest zastosowanie gotowych prefabrykatów w postaci płyt betonowych.

 beton

BETON ARCHITEKTONICZNY – PŁYTY DEKORACYJNE

Płyty z betonu architektonicznego, to obecnie najbardziej popularny, a także najbardziej realny sposób do realizacji trwałej i estetycznej dekoracyjnej okładziny betonowej.

Ze względu na różne sposoby produkcji i duże zróżnicowanie receptur urobku betonowego, płyty betonowe poszczególnych producentów będą się od siebie bardzo różniły praktycznie pod każdym względem. Te płyty łączy wyłącznie to, że są prefabrykowane z formy do której wylewany jest urobek.

Płyty betonowe z form skrzyniowych – drewnianych, kompozytowych i stalowych. W tego typu formach powstają najtańsze płyty betonowe. Porowatość płyt zależy od gęstości wylewanego urobku i stopnia odpowietrzenia poprzez wibrowanie. Do urobku na takie płyty dodawane są sztuczne włókna, które niwelują skurcze podczas wysychania płyt i ułatwiają wyjęcie produktu z formy. Tego typu płyty mają często nieestetycznie postrzępione brzegi, często wykazują nadmierną wrażliwość, mogą mieć sporo wad. Płyty porowate, a powstające w formach o gładkiej powierzchni, są efektem celowo zbyt gęstego urobku i braku dostatecznego odwibrowania. Takie płyty są często spotykane, mają niską cenę, nie posiadają żadnych certyfikatów, często oferowane są jako robione na wymiar, bo budowa formy drewnianej nawet na niewielką ilość sztuk jest szybka i tania. Niestety takie płyty absolutnie powinny być dyskwalifikowane, bo noszą ze sobą poważne ryzyko niebezpieczeństwa. Zdarzają się liczne przypadki pęknięć i odpadnięć tego typu płyt ze ściany.  A zdarza się, że stosowane są na elewacjach czy w pomieszczeniach trudnych. Wówczas bardzo często staje się konieczny demontaż takich płyt. Po czasie, zwłaszcza przy zmianach temperatur i wilgoci, pojawiają się szpecące plamy, które nie znikają, pojawia się także spora różnica kolorystyczna pomiędzy poszczególnymi panelami.Takie doświadczenia inwestorów i architektów, często wyrabiają opinie o betonie architektonicznym jako materiale nieprzewidywalnym i trudnym do montażu.

Płyty betonowe z form silikonowych lub poliuretanowych.

Ze względu na koszty i wytrzymałość form poliuretanowych i silikonowych do betonu, jest to droższa metoda prefabrykacji płyt dekoracyjnych. Na tego typu formach struktura powierzchni jest już naniesiona, dlatego aby uzyskać efekt niepowtarzalności trzeba do ciągłej produkcji mieć znaczną ilość foremników. Jednak te formy, pozwalają uzyskać beton dekoracyjny nie tylko gładki, ale także o różnym stopniu porowatości, bez utraty własności fizyko-chemicznych. W takich formach w Luxum ręcznie wylewane są płyty o najwyższych standardach jakościowych dostępnych na europejskim rynku. Do urobku nie ma potrzeby dodawania chemii poprawiającej odpowietrzanie. Płyty są dobrze i prawidłowo przechodzą proces wibrowania. To zdecydowanie najlepszy sposób na produkcję dobrych płyt betonowych.

 4438

BETON ARCHITEKTONICZNY CIENKOWARSTWOWY – MICROCEMENT

Beton architektoniczny cienkowarstwowy, zwany także microcementem, to produkt przeznaczony do aplikacji cienkowarstwowej na trudne powierzchnie, o skomplikowanym kształcie. Najlepsze microcementy – betony cienkowarstwowe, są odporne na wodę, środki myjące i ścieranie. Doskonale kryją warstwą betonu np. blaty, meble, małą architekturę, dekoracje i wyposażenie sanitarne np. umywalki, wanny, brodziki.

Beton cienkowarstwowy można stosować bezpośrednio na stare, ale stabilne podłoża. Np. aplikując na stare płytki i podłogę czy strefę prysznicową, mamy absolutnie szybką, trwałą i awangardową, wyjątkowo udaną aranżację łazienki z całkowitym jej odnowieniem.

Ten sam zabieg doskonale sprawdzi się na meblach, czy innym wyposażeniu wnętrz.

Tutaj ważnym aspektem jest jakość masy betonu architektonicznego cienkowarstwowego. W Luxum korzysta się z betonu cienkowarstwowego produkcji włoskiej i dodatkowo modyfikuje we własnym laboratorium, aby uzyskać najwyższe parametry i jeszcze lepsze wyniki ścieralności i odporności na intensywne użytkowanie. Zwłaszcza, że w Luxum tego rodzaju beton najczęściej stosowany jest na umywalkach i blatach roboczych. To najcięższy test dla betonu cienkowarstwowego.

Micro-cement to masa betonowa, z udziałem specjalnych kruszyw oraz najlepszego cementu, gdzie urobek jest rozrabiany z żywicą zamiast wody. 

Niestety jest bardzo trudny w prawidłowej aplikacji, dlatego nie jest oferowany w komponentach, a jedynie razem z profesjonalnym wykonawstwem. Cena niestety nie jest niska i może nawet przekraczać  1 tys. złotych za m².

Beton architektoniczny cienkowarstwowy ( microcement, nanocement ) jest bardzo często mylony, z imitacjami betonu w postaci tynków cienkowarstwowych, często oferowanych na półkach w marketach jako „beton architektoniczny” . Znani producenci farb wielokrotnie wykorzystują brak jednoznacznej definicji i regulacji prawnych oferując właśnie różnego rodzaju koloryzowane masy, które z betonem nie mają nic wspólnego. Są promowane w reklamach i w mediach społecznościowych, gdzie umieszczane są filmiki  ukazujące sposoby aplikacji. To zwykłe szare tynki, stiuki czy farby strukturalne. Imitują prawdziwy beton, ale nim nie są. Nie nadają się do aplikacji na wymagające powierzchnie.  Aby uzyskać trwały i pożądany efekt estetyczny należy użyć prawdziwego betonu cienkowarstwowego.

Luxum dostarcza wraz z aplikacją doskonały beton architektoniczny cienkowarstwowy HD CONCRETE  - BATHCREATE .  Firma aplikuje beton na różnego rodzaju powierzchnie powierzone, jak i na elementy wyposażenia zamówionego z oferty Luxum. Dostępne różne faktury wykończenia i kilkanaście kolorów. Standardowym kolorem jest typowo szary betonowy.

 IMG_0863

Dlaczego beton architektoniczny LUXUM ?

Doskonała estetyka i najłatwiejszy montaż wśród wszystkich płyt betonowych na rynku.

Beton architektoniczny Luxum, znany także pod marką CREATIVE-CONCRETE, to prefabrykowane płyty dekoracyjne w różnych rozmiarach, o najlepszych parametrach jakościowych i kwalifikacjach estetycznych.

Jako jeden z nielicznych na rynku, a absolutnie jest numerem 1 w Polsce, betonem architektonicznym naturalnym, bez zawartości sztucznych włókien.

Płyty betonowe Luxum mają unikalne zalety :

- nie są podatne na pęknięcia

-  wyjątkowo trwałe

-  bardzo niska nasiąkliwość (klasa premiu )

- najniższa waga w swojej klasie

Płyta standardowa 120x60x2cm 0,72,m2 zaledwie 20-23kg w zależności od koloru

- UV odporne

- nie żółkną

- nie pylą

- nie strzępią się

- równe brzegi

- najwyższa IV klasa ścieralności dla betonu

- bezpieczne dla alergików

- nie wydzielają formaldehydów i przykrych zapachów

- pod stałą kontrolą jakości

- najłatwiejsze w obróbce i montażu

- szeroki wybór kolorów i rozmiarów

- dostępność i szybki transport

- gwarancja

- certyfikat CE i atest PZH

- korzystna cena

IMG_8727

Beton architektoniczny Luxum CREATIVE-CONCRETE jest produkowany w klasie PREMIUM wyłącznie w oparciu o szwajcarski lub mieszankę szwajcarskiego i duńskiego cementu białego. W klasie INDUSTRIAL, zawiera domieszkę najwyższej jakości importowanego cementu szarego. Obecnie niestety żaden polski producent cementu nie dostarcza produktu tak dobrej jakości, aby mógł być użyty do produkcji płyt z betonu architektonicznego Luxum.

W produkcji płyt, dla zachowania optymalnych parametrów, wszystkie kruszywa są selekcjonowane i płukane. Nie używa się wody przemysłowej, a jedynie czystej wody.

Luxum jako jedyny polski producent betonu architektonicznego stwarza komputerowo sterowane, optymalne warunki dojrzewania betonu w ściśle kontrolowanej atmosferze.

Ten wyjątkowy beton architektoniczny ma bardzo wysokie walory estetyczne i szerokie możliwości zastosowania.

Luxum do płyt betonowych udostępnia pełne doradztwo techniczne wraz ze specjalną infolinią konsumencką, czynną dłużej niż biuro i salon firmy. Tak aby można było skorzystać z profesjonalnej porady na każdym etapie. Zarówno przed złożeniem zamówienia, jak i w czasie przygotowywania się do montażu.

Receptura betonu architektonicznego Luxum CREATIVE-CONCRETE, została tak opracowana, aby wyeliminować problemy eksploatacyjne i montażowe.

Z montażem płyt Luxum poradzi sobie każdy, kto ma doświadczenie w montażu zwykłych płytek ceramicznych lub kamienia dekoracyjnego. Zamówisz razem z płytami także profesjonalny klej do betonu architektonicznego, którego wytrzymałość to 22kg na 1cm². To nie pomyłka! Klej hybrydowy do betonu architektonicznego Luxum, produkowany na specjalne zlecenie przez holenderski koncern, nie ma sobie równych pod względem siły montażu i elastyczności.

Dodatkowo w ofercie jest specjalistyczny grunt do wzmocnienia ścian oraz doskonały impregnat, stworzony specjalnie do betonów architektonicznych. Tworzy wodoodporną barierę i zabezpiecza przed brudem.

Płyty betonowe Luxum można nie tylko montować na klej, ale także kotwić na standardowe kotwy kamieniarskie niewidoczne (bez potrzeby używania drogich specjalistycznych systemów) lub kotwy dekoracyjne widoczne, między dylatacje.

 Płyty można przykręcać także na śruby. Dla tych co wybrali montaż w stylu industrialnym na śruby firma oferuje w dwóch rodzajach ozdobne nakładki na łeb śruby, tak aby montaż był kompletny i estetyczny.

Zamawiając płyty betonowe Luxum otrzymujesz także gwarancję montażu (odpłatnego) na terenie całej UE, przez autoryzowaną ekipę montażową.

110

Transporty są realizowane na pełną odpowiedzialność Luxum, transportem zakładowym lub kurierem. Każdy transport jest ubezpieczony.

GWARANCJE DOSTAWY

W celu zapewnienia najlepszej obsługi, firma gwarantuje bezpieczną dostawę, a w razie wystąpienia rzadko spotykanej szkody transportowej, po odpowiednio złożonym wniosku razem z protokołem szkody – natychmiast organizowana jest dostawa uzupełniająca. Bez czekania na odszkodowanie transportowe.

Luxum, to jeden z nielicznych producentów betonu architektonicznego, który prowadzi ciągłą produkcję i posiada stany magazynowe. Dlatego zamówienie na beton architektoniczny, zazwyczaj realizowane jest w ciągu 48-72 godzin, a na terenie małopolski nawet w 1 dzień.  Zamówienia można odbierać także osobiście z magazynu przy salonie firmowym, a duże zamówienia inwestycyjne lub uzupełniające także prosto z zakładu produkcyjnego.

 

Beton architektoniczny Luxum – zdecydowanie dobry wybór.

Naturalny beton architekoniczny bez sztucznych włókien. Płyty dekoracyjne na ścianę, podłogi, kominki, elewacje.

insert75

Naturalny beton architektoniczny bez sztucznych włókien.

Pierwszy w Polsce beton wolny od sztucznych dodatków w postaci włókien szklanych lub polipropylenowych, o wysokiej wytrzymałości, niskiej nasiąkliwości, przy zachowaniu doskonałej estetyki.

Beton architektoniczny Luxum, bez sztucznych włókien jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, także alergików i dzieci.

Bez obaw można stosować płyty betonowe Luxum we wnętrzach, w tym w sypialniach.

Płyty z betonu architektonicznego Luxum, odpowiadają na potrzeby aranżacji nowoczesnych wnętrz, urządzonych w bezpieczny, ekologiczny sposób. Ważną cechą tych płyt jest odporność UV, mrozoodporność, ognioodporność, niska nasiąkliwość. Co ważne, płyty z betonu Luxum, cechuje łatwość i szybkość montażu. Płyty łatwo docinać, podobnie jak płytki ceramiczne, nawet pod kątem 45 stopni, wycinać otwory, wieszać półki, szafki czy telewizory.

Beton architektoniczny Luxum, to doskonałe opinie architektów i dekoratorów wnętrz. Nie tylko za doskonałe cechy estetyczne i bezpieczeństwo oraz dostępność, ale także za duży wybór formatek, struktur i kolorów. Niska waga w stosunku do tradycyjnego betonu jest dużym atutem.

Nie każdy wie, ale beton architektoniczny Luxum można bez obaw stosować nie tylko na ściany, ale także na kominki, elewacje, ogrodzenia i podłogi.

Skontaktuj się z luxum.pl i ciesz się zdecydowanie wiodącymi rozwiązaniami w betonie architektonicznym w korzystnej cenie.

Zobacz ofertę na beton dekoracyjny nr 1 w Polsce!

beton_kominek1Obudowa_kominka_z_betonu_architektonicznego__tapicerka_naciennabeton_architektoniczny_i_azienka_na_wymiar_Luxum

Beton architektoniczny w łazience

insert75

Skonstruowany z prostych kształtów, styl industrialny w łazience to nie lada wyzwanie dla architektów i inwestorów. Biura architektoniczne współcześnie wyznaczają trendy w kanonach których mieszą się realizacje, które cechuje elegancka surowość. Zaprojektowana z najwyższa precyzją przestrzeń harmonizuje zastosowanie prostych geometrycznych form, czy jednolitych powierzchni. Poprzez nadania łazience indywidualnego charakteru, wnętrze staje się miejscem zarówno użytkowym jak i wypoczynkowym. Dobrze zaprojektowana wnętrze, przy użyciu najwyższej klasy materiałów na etapie realizacji staje się ponadczasowe - przez lata postrzegane jest jako wysokiej jakości produkt końcowy.

 okładzina_ścienna

 Beton architektoniczny cieszy się stale rosnącym uznaniem, nie tylko wśród architektów działających w branży, ale także codziennych użytkowników. Użycie innowacyjnych środków, z zachowaniem wysokiego poziomu jakości to zabieg niezbędny dla zachowania nowoczesnego stylu wnętrza. Okładziny ścienne w łazience powinny zatem być wytwarzane z najwyższej klasy materiałów.

Współcześnie beton to nie tylko popularny budulec elewacyjny. Płyty z betonu architektonicznego to niewątpliwie propozycja wpisującą się w kanony nowoczesności, pod warunkiem, że spełniają rygorystyczne normy estetyczne i jakościowe. Okładzina ścienna z betonu architektonicznego staje się nie tylko doskonałym tłem dla projektowanego wnętrza, ale także idealnym uzupełnieniem harmonijnej, spójnej wizji, szczególnie w połączeniu z dodatkami, zarówno wyrazistymi jak i subtelnymi.

beton_dekoracyjny

Materiał ten stwarza najwyższą różnorodność wyboru, pozwala na uzyskanie niekonwencjonalnych, ale zachowanych w minimalistycznym stylu efektów. Płyty z betonu architektonicznego Luxum, są odlewane z najwyższą precyzją i leżakują w warunkach optymalizowanych, dzięki temu zyskują status materiału dopracowanego technologicznie. Właśnie dlatego płyty z betonu architektonicznego Luxum w klasie premium, spełniają rolę okładzin w strefach mokrych, miejscach w których woda może mieć styczność z podłożem.

Dekoracyjne płyty betonowe Luxum cechuje niska nasiąkliwość pierwotna, dlatego stosowane mogą być w strefie mokrej. Dla bezpieczeństwa stosuje się dodatkowe zabezpieczenie uzdalniające beton do użyteczności w mokrych warunkach, poprzez zastosowanie specjalistycznego impregnatu hydrofobowego Luxum na bazie silikatów. Impregnat zabezpiecza płyty nadając im cechy wodoodporne, dzięki możliwości wnikania w ich strukturę. Impregnacja pozwala na pełną ochronę materiału przed działaniem czynników zewnętrznych, nie zmienia jednak naturalnej estetyki, pozostawiając na jej powierzchni niewidoczną powłokę.

umywalka_betonowa

Naturalny materiał

Beton architektoniczny Luxum to w pełni naturalny materiał. Jakość wyrobu zgodna jest z wymagającą certyfikacją CE. Jako pierwszy na polskim rynku beton architektoniczny Luxum nie zawiera sztucznych włókien, przez co zdecydowanie wyróżnia się jakością ponad rozwiązania konkurencyjne. Nie pęka przy obróbce i nie strzępią się brzegi - nie pyli, nie żółknie jest ogniotrwały i mrozoodporny, całkowicie odporny na korozję, co daje trwałość obliczaną na ponad 100 lat. Co bardzo ważne, beton architektoniczny Luxum bez sztucznych włókien jest bezpieczny dla zdrowia dzieci oraz alergików. Jakość płyt z betonu Luxum potwierdza w tym zakresie atest PZH.masa_betonowa

Beton architektoniczny Luxum, powstaje niezmiennie z najlepszych składników -  szwajcarski cement, wyselekcjonowane kruszywa z najlepszych polskich kopalni z dodatkami uszlachetniającymi, niemieckie ekologiczne pigmenty oraz czysta woda.  

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pojawiła się możliwość osiągnięcia wyjątkowych efektów estetycznych jeszcze w procesie produkcji. Ciągłe pozyskiwanie wiedzy laboratoryjnej  i udoskonalanie technologii usprawnia działanie specjalistów, aby mogli nadal tworzyć najlepsze rozwiązania w betonie architektonicznym.

 

Proces produkcji odbywa się w ściśle kontrolowanych warunkach, jednak aby uzyskać naturalny charakter końcowego produktu nie ogranicza się działania sił natury. Po odlaniu beton dojrzewa przez 48 godzin w kontrolowanej komputerowo atmosferze, a następnie leżakuje w komfortowych warunkach stałej temperatury przez kilka tygodni. Jeszcze na etapie produkcji przeprowadza się niezbędne testy jakości.

Jak złagodzić surowy efekt odbioru wnętrza przez ludzkie oko? Połączenie wystroju, kojarzącego się z zimnym, betonowym wykończeniem z łatwością ocieplić można przy użyciu drewnianych elementów. Świetnie sprawdza się do tego na przykład drewno teakowe. Połączenie szarości metalu z ciepłym odcieniem stworzą harmonijną i spójną wizję.

Wyposażenie, bogate w białe elementy idealnie wpasuje się do wnętrza wykończonego w industrialnym stylu. Najlepszą propozycją może być umywalka kompozytowa wykonana z dbałością o detale, z zachowaniem najwyższego poziomu estetyki i jakości. Jak zwiększyć komfort użytkowania? Przy wyborze armatury do łazienki warto zwrócić uwagę na przystosowanie do indywidualnych potrzeb. Doskonale spersonalizowanym uzupełnieniem dla betonu architektonicznego w łazience, będzie na przykład umywalka z odpływem liniowym z oferty Luxum wykonana na wymiar z najlepszej jakości materiałów. Bez trudu do kompletu dobierzesz także wannę, czy brodzik, wykonane z najwyższą precyzją, tak aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników.

beton_architektoniczny

Masa betonowa – beton architektoniczny cienkowarstwowy HD Concrete BATHCREATE Luxum

Masa betonowa (także: cienkowarstwowy tynk betonowymikrocement) jest to powierzchnia ręcznie wytwarzana i aplikowana przez specjalistów na miejscu inwestycji. Aby uzyskać najlepszą estetykę wykończenia, ważne jest odpowiednie przygotowanie przebiegu procesu montażowego, ze względu na indywidualną specyfikę materiału. Montaż musi odbyć się pod ścisłą kontrolą doświadczonego technika.

Użycie masy betonowej tworzy neutralne tło, dzięki czemu stwarza potencjał dla zaaranżowania pozostałych elementów otoczenia, pozostawiając duże możliwości projektowe. Wystrój industrialny jak i dekoracyjny wymaga wkomponowania sprawdzonych budulców, które sprawiają, że wnętrze staje się nie tylko pomieszczeniem użytkowym, ale także cieszy się wysokim poziomem kunsztu architektonicznego.

Mikrocement –beton architektoniczny cienkowarstwowy oferowany wraz z montażem przez Luxum,  cieszy się zaufanymi opiniami klientów i doświadczonych fachowców. Największym jego atutem jest wodoodporność, odporność na ścieranie, wytrzymałość oraz łatwość w utrzymaniu czystości.umywalka_betonowa

Istnieją na rynku, podobne, konkurencyjne rozwiązania, ale wyłącznie mikrocement – cienkowarstwowa masa betonowa HD concrete BATHCRATE od Luxum, spełnia wszystkie najważniejsze warunki, czyli wodoodporność, odporność na ścieranie i naturalny, betonowy wygląd.  Dotychczasowe konkurencyjne rozwiązania mogą dać wyłącznie wodoodporność przy utracie estetyki naturalnego, prawdziwego betonu, albo wygląd betonu bez sprawdzonych cech wodoodporności i trwałości. Cechy te beton nabywa w procesie specjalnie opracowanej impregnacji.

Masa betonowa tworzy jednolitą powierzchnię o charakterystycznym dla prawdziwego betonu wyglądzie. Beton architektoniczny cienkowarstwowy od Luxum, staje się nieoceniną powierzchnią dla codziennego użytku, dzięki wysokiemu poziomowi stabilności.

betonowa_umywalka

Ten unikalny cienkowarstwowy beton architektoniczny ma pełne, zarówno uniwersalne jak i specjalistyczne zastosowanie. Żaden inny materiał betonowy nie daje takich możliwości kreacji wnętrz. Jest doskonałym budulcem przeznaczonym na ściany, podłogi, kominki, niecki basenowe, pokrycie donic i małej architektury. Ale to co go najbardziej wyróżnia pośród innych mikrocementów, to możliwość zastosowania w kuchni, łazience i innych wymagających pomieszczeniach

Dzięki tym cechom, w Luxum powstają betonowe umywalki, brodziki i wanny, które są niezwykle eleganckie i trwałe. Takie wyposażenie łazienek jest o wiele lżejsze niż te wykonane z tradycyjnego betonu. Umywalki, wanny, brodziki z cienkowarstwowego betonu Luxum, są lekkie i nie sprawiają trudności w transporcie, montażu i eksploatacji.

Wyjątkowe cechy tego rodzaju betonu architektonicznego Luxum, pozwalają na niemal nieograniczoną aplikację dekoracyjną i użytkową. Ta masa betonowa może być zastosowana na istniejące ściany i posadzki, bez potrzeby ich usuwania, co rodzi znaczne oszczędności w wydatkach i planowanym czasie remontu.umywalka_betonowa

Do tego masa betonowa HD concrete BATHREATE może być aplikowana w różnych strukturach i występuje w wielu kolorach. Od zacieranej, przez polerowanej, do pokrytej rakami - charakterystycznymi dla betonu porami.

Posadzka betonowa jest również doskonałym nośnikiem ciepła, dzięki czemu można wykorzystać ten materiał przy planowaniu montażu ogrzewania podłogowego.

Elegancka, estetyczna, cienkowarstwowa betonowa podłoga od Luxum, to połaczenie rozwiązania nowoczesnego, z ponadczasowym designem. Cienkowastwowy beton architektoniczny od Luxum zastosujemy przy posadzkach z ogrzewaniem podłogowym, bez konieczności użycia wylewki samopoziomującej, połączymy z wykładziną dywanową, podłogą winylową, płytkami ceramicznymi lub deską parkietową. Ten materiał jest także niezastąpiony przy użyciu na schody, które zyskają doskonały wygląd i styl.okładziny_ścienne

Na stronie internetowej Luxum dostępny jest aktualny cennik betonu architektonicznego. Zapraszamy do kontaktu z biurem i odwiedzenia naszego Showroomu - ul. Lipska 16, Kraków

 

 

 

UMYWALKI WOLNOSTOJĄCE - powiew luksusu

insert75

Większość umywalek łazienkowych jest przytwierdzana do ściany, blatu lub szafki. Jednak coraz większą popularność zyskują nowe rozwiązania takie jak umywalki wolnostojące. Funkcjonalne, estetyczne, a jednocześnie bardzo inspirujące. Dzięki wyjątkowemu wzornictwu wolnostojące umywalki prezentują się niezwykle imponująco, nawet w najbardziej luksusowych łazienkach. Te majstersztyki łączą elegancję z wyjątkowym kształtem, tworząc jedyny w swoim rodzaju design.

 25

W Luxum mogą Państwo zrealizować wzory, które idealnie odpowiadają aktualnym trendom w światowym wzornictwie. Oferowane umywalki są piękne i wygodne, wykonane z najwyższej jakości materiałów kompozytowych, lub specjalnego betonu architektonicznego. Będą stanowić nowoczesny i wyrazisty akcent w Państwa łazience, zmieniając ją w luksusowe pomieszczenie. Umywalka wolnostojąca na wymiar wzbogaci łazienkę nie tylko o funkcjonalną i trwały sprzęt, ale przede wszystkim o unikalny, designerski element dekoracyjny.

63

Umywalka wolnostojąca może być ustawiona w dowolnym miejscu, do którego w podłodze zostaną doprowadzone rury dopływowa i odpływowa. Umywalkę możemy ustawić przy ścianie, lub z dala od niej – wówczas dostęp do niej jest możliwy z każdej strony, co znacznie ułatwia dbanie o higienę. Bateria może wystawać ze ściany, może być również zamontowana na umywalce (jeśli jest ona do tego przystosowana i posiada otwór na baterię), lub może stać bezpośrednio na podłodze obok umywalki. Waga umywalek wolnostojących zazwyczaj jest znaczna, co sprawia że są one stabilne. Montowane bezpośrednio na podłodze modele nie wymagają żadnej dodatkowej obudowy ani podestów.

53 

Różnorodność form, kolorów i rozmiarów sprawia, że umywalki wolnostojące są nie tylko elementem niezbędnym w łazience z uwagi na swą praktyczność, ale same w sobie stanowią wspaniałą dekorację, którą można dopasować do wielu aranżacji. Jeżeli do tego wszystkiego  umywalka wykonane z wysokiej jakości materiałów kompozytowych, otrzymasz wyjątkową łazienkę. Stojące umywalki dodatkowo świetnie wkomponowują się zarówno w nowoczesną stylistykę, jak i tą bardziej klasyczną czy nawet retro lub glamour. Dobry design nigdy nie wychodzi z mody, chociaż trendy w wyposażaniu wnętrz zmieniają się niczym w kalejdoskopie.

 43

Umywalki wolnostojące na ogół prezentują się doskonale. Nowością na rynku są modele wykonane z nowoczesnego betonu dekoracyjnego. Materiał jest w 100% wodoodporny, charakteryzuje się również wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W ofercie szeroka paleta kolorystyczna – od klasycznych szarości, po odważne kolory jak np. czeriweń. Tutaj na pierwszy plan wychodzi nie tyle funkcjonalność, co design umywalki.

 35

Takie umywalki wolnostojące to propozycja dla osób otwartych na niestandardowe opcje wychodzące poza powszechnie przyjęte gusta. Stanowią niezbity dowód na to z jakim kunsztem można zbudować atmosferę w łazience, stosując umywalkę wyjątkowego kształtu. Obecnie bardzo modne są przede wszystkim modele minimalistyczne – owalne lub w kształcie sześcianu. Jeśli jednak komuś zależy na modelu ciekawszym, w bardziej nietypowym kształcie, nic nie stoi na przeszkodzie żeby zaprojektować własną umywalkę wolnostojącą. Zarówno beton jak i materiały kompozytowe pozwalają na dowolną zabawę kształtem i kolorem, zatem ogranicza nas tylko wyobraźnia.

 19

Umywalki wolnostojące idealnie nadają się dla ludzi ceniących sobie wygodę, luksus i piękno. Niebanalny wygląd umywalek zaspokoi nawet najbardziej wymagających, wpasowując się w najbardziej wyszukane wnętrza.

czarne_umywalki_blog

 

Odpływ tradycyjny czy liniowy?

insert75

Często spotykamy się z pytaniem jak ów odpływ liniowy działa. Mają Państwo sporo wątpliwości, czy nie będzie się zatykał, w jaki sposób podłączamy taką nietypową umywalkę. Spieszymy zatem z pomocą aby rozwiać wszystkie wątpliwości i przekonać Państwa że jest to nowoczesne, estetyczne i przede wszystkim praktyczne rozwiązanie.

blog1umywalki1

Higiena

Niezaprzeczalnie odpływ liniowy dużo prościej i przyjemniej utrzymać w czystości. Nie straszne nam żadne zakamarki, łączenia na linii umywalki i odpływu gdzie często zbierają się osady. Mamy gładką powierzchnię, którą wystarczy wyczyścić dokładnie w ten sam sposób, co resztę umywalki. Nie straszna nam pleśń ani brud. Nie wspominając o walorach estetycznych. Odpływ liniowy umożliwia stworzenie jasnej i prostej bryły, co dla zwolenników minimalizmu jest rozwiązaniem idealnym. Formy umywalki nie zaburza żaden wystający korek typu klik klak, czy obca metalowa forma odpływu.

Materiały kompozytowe z których wykonane są umywalki na wymiar Luxum zapewniają komfort użytkowania. Wszelkie rysy czy zadrapania, jeśli już się pojawią są zdecydowanie mniej widoczne niż na tradycyjnej, błyszczącej ceramice. Dodatkowym walorem jest fakt że umywalki wyprodukowane z solid surface można poddać regeneracji i w prosty sposób pozbyć się wszelkich niedoskonałości.

blog2umywalki1

Podłączenie

Umywalki z odpływami liniowymi nie wymagają żadnego specjalistycznego sprzętu przy podłączaniu do tradycyjnej instalacji. Choć niebanalna estetyka odpływów może wskazywać na coś zupełnie innego. Nasi technolodzy dbają o to, aby montaż przebiegał gładko i bezproblemowo. Każda umywalka projektowana specjalnie dla Państwa, uwzględnia rozmieszczenie przyłączy w przyszłej łazience. Dzięki temu nie istnieje ryzyko że coś przebiegnie źle. Woda spływająca do odpływu liniowego trafia do korytka z odpowiednim spadem, a stamtąd wprost do całkowicie tradycyjnego i powszechnie dostępnego na rynku syfonu. Konserwacja i czyszczenie przebiega w ten sam sposób co w klasycznej umywalce, a efekt estetyczny pomieszczenia wyposażonego w umywalkę z odpływem liniowym jest o niebo lepszy.

blog3umywalkimale1

Odpływy liniowe cieszą się coraz większą popularnością, aczkolwiek w Polsce wciąż są rzadkością. Z roku na rok świadomość architektoniczna na szczęście rośne. Coraz większa grupa klientów decyduje się na odważne, designerskie rozwiązania. Najlepiej wybrać takie, gdzie nowoczesna technologia spotyka się z elegancją. Dla ludzi ceniących indywidualizm spójny wygląd, dobry design, jakość i wygodę, nowoczesna umywalka z odpływem liniowym będzie doskonałym rozwiązaniem.

PANELE CORTEN awangarda na ścianie

insert75

 

 

Jedno z najbardziej awangardowych rozwiązań architektonicznych. Pierwsze na polskim rynku, gotowe, dekoracyjne panele ścienne i elewacyjne z prawdziwej stali korten. Zardzewiała stal z klasą!

 18

Co to jest CORTEN?

Corten to blacha - rodzaj stali, poddawana procesowi patynowania rdzą, na której samoczynnie pojawia się powłoka ochronna przypominająca rdzę. „Zardzewiała" stal dojrzewa naturalnie w optymalnej wilgotności, bez użycia szkodliwych chemikaliów czy roztworów soli. Pokrywa się patyną rdzawą do grubości 0,1 mm – po czym procesy dojrzewania zatrzymują się, tworząc unikalną warstwę dekoracyjną. Co ciekawe, po ustaniu tworzenia się patyny rdzawej, powierzchnia przestaje brudzić i spokojnie możemy stosować panele z „zardzewiałej” stali kortenowskiej w eleganckich wnętrzach.

 24

Zastosowanie paneli CORTEN.

Z panelami dekoracyjnymi ze stali kortenowskiej CORTEN, można projektować i urządzać wnętrza z klasą, o unikalnym designie. Panele ścienne CORTEN LUXUM to świetne rozwiązanie zarówno do wnętrz prywatnych jak i użyteczności publicznej.

 34

Dzięki podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne CORTEN doskonale odnajduje się w obiektach biurowych i handlowych. Wyjątkowy wygląd sprawia, że architektura przykuwa naszą uwagę i zapada w pamięć. Nowoczesny CORTEN rewelacyjnie współgra z zielenią i często  wykorzystywany jest w architekturze krajobrazu, wzbogacając przestrzeń publiczną. Panele CORTEN można z powodzeniem stosować również na prywatnej elewacji, realizując marzenia o niepowtarzalnym i intrygującym domu.

 42

 

Domowe wnętrze zyska dzięki oryginalnemu rozwiązaniu. CORTEN możemy położyć na głównej ścianie w salonie, lub sypialni. Efektowna płaszczyzna może być największym atutem wnętrza. Panele CORTEN z powodzeniem sprawdzą się także jako okładzina kominkowa.

 52

Łatwy i prosty montaż jest dodatkowym atutem. Wystarczy klej, rzepy lub taśma klejąca. Dostępne w różnych, gotowych formatach, lub pod indywidualne zamówienie w maksymalnym formacie 295 x 145 cm. Istnieje również możliwość zamówienia wzoru ażurowego lub specjalnie grawerowanego z indywidualnym logiem lub napisem.

Jeśli opatrzyły ci się tradycyjne sposoby wykończenia ścian i marzysz o oryginalnym wnętrzu, pomyśl o panelach CORTEN. Z całą pewnością, wszędzie tam gdzie pojawia się stal kortenowska, aranżacja staje się zaskakująca.

62

Bez wątpienia można stwierdzić, że CORTEN to materiał niezwykły, który łączy w sobie jakości pozornie sprzeczne i nieprzystające: elegancję i surowość, a także estetykę i wytrzymałość. Z całą pewnością nie zginie w tłumie pospolitych rozwiązań architektonicznych. Piękno „zardzewiałej" stali jest uniwersalne.  

 

LUMINATO - nowoczesne oświetlenie z duszą.

insert75

 

Oświetlenie to bardzo ważny element wystroju wnętrza, jest trochę jak biżuteria która dopełnia stylizacji i to właśnie w dużej mierze od odpowiednich lamp zależy efekt końcowy jaki uzyskamy w naszym domu czy mieszkaniu. Trend na duże rozmiary można zauważyć już od kilku sezonów. Zatem Luxum wychodzi naprzeciw, oferując Państwu markę prestiżowych lamp wielkogabarytowych Luminato.

4_261

 

Lampy Luminato produkowane są ręcznie w manufakturze Luxum według autorskiego  projektu architekta lub klienta indywidualnego. Wybierając dowolną kolorystykę i strukturę zarówno wnętrza jak i kopuły lampy, mamy możliwość stworzenia produktu w 100% spełniającego nasze oczekiwania. A nasza lampa Luminato będzie absolutnie niepowtarzalna i wyjątkowa. Lumianto oferuje również lampy transparentne, niejednolita struktura sprawia że   uzyskujemy efekt poświaty księżycowej, stąd nazwa - lampa MOON. Niezdecydowani mogą wybrać z gotowych zestawów kolorystycznych, lub skorzystać z bezpłatnego doradztwa architektów Luxum.

 

Ksiezycowaaranzacja  mozaikalavalampa2

 

Pojęcie lampy wiszące oznacza zwykle lampy do salonów, które są odseparowane od sufitu i majestatycznie zwisają nad stołem jadalnym, lub w centralnej części salonu. Pokój czy jadalnia z dużą lampą robią wrażenie i nie potrzebują już żadnych innych elementów dekoracyjnych. Nie bójmy się ich skali! Luminato to również doskonałe rozwiązanie kreujące oświetleniem klimat hotelu, biura, galerii, restauracji czy przestrzeni handlowej. W większych pomieszczeniach wielkogabarytowe, sferyczne lampy prezentują się spektakularnie. Przestrzeń doskonale eksponuje i podkreśla ich wielkość. Ale to również trafny wybór do mniejszych powierzchni.

 

  3male

1male

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lampy wiszące wpływają na nastrój i atmosferę w mieszkaniu swoim bezpośrednim lub pośrednim światłem. W ciągu dnia są one pięknymi obiektami przyciągającymi spojrzenia, a wieczorami idealnie doświetlą wnętrze. Czy chcą Państwo urządzić swoje wnętrze niepowtarzalnie, nadać mu elegancję i szczególny urok? Wybór lampy wiszącej ma tu zasadnicze znaczenie. Lampa Lumianto stworzy piękne oświetlenie i postawi całą przestrzeń we właściwym świetle. Klasyczna bryła półkuli w dowolnie wybranym kolorze sprawdzi się w każdym wnętrzu.

 

4male

   2male

 

Kreatywne materiały kompozytowe o wygładzonej powierzchni, charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Prawdziwe włókno szklane i najwyższej klasy żywice nadają lampom niepowtarzalny, unikalny charakter. Niebanalne, ręcznie robione, eleganckie lampy najwyższej jakości, stały się prawdziwym hitem, zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach, nadając im iście widowiskowy efekt.

 

rozmiaryjpg
 

Światło daje poczucie bezpieczeństwa, a właściwa lampa jest dopełnieniem całego wnętrza, zadbajmy więc o odpowiedni wybór i zaszalejmy z rozmiarem!

 

 c9f8b6c5de651485f009e65c57ce883f

 

 

Apartementy_3 

www.luxum.pl

www.luminato.eu

 

 

Masa betonowa HD CONCRETE, beton w nowym wydaniu.

insert75

Marzysz o betonie architektonicznym we wnętrzu, ale położenie standardowych płyt jest niemożliwe? Luxum oferuje świetną alternatywę! Masa betonowa HD CONCRETE - jednolita powierzchnia, szerokie zastosowanie, wyjątkowa wytrzymałość. Nowoczesne i trwałe rozwiązanie na podłogi, ściany oraz małą architekturę.

6

Masę HD CONCRETE możesz zastosować wszędzie tam, gdzie podłoże jest stabilne i przyczepne - podłogi, ściany, schody, meble, a nawet powierzchnie stale narażone na kontakt z wodą. W ten sposób drugie życie nadamy nawet naszej sfatygowanej podłodze, a także starym płytkom ceramicznym czy gresowym. Zastosowanie HD CONCRETE jest doprawdy wszechstronne. Trudne i ciężko dostępne powierzchnie jak łuki i narożniki, nie stanowią problemu. Materiał może być nakładany na stare podłoża bez konieczności usuwania istniejących, co daje ogromne możliwości. Praktyczność idzie w parze z efektem dekoracyjnym.

HDSurfacekatalog12

Masę HD CONCRETE z powodzeniem możemy stosować w pomieszczeniach wilgotnych, jest ona całkowicie odporna na działanie wody.  Łazienka w której zastosujemy to nowoczesne i designerskie rozwiązanie, stanie się pomieszczeniem, które nikogo nie pozostawi obojętnym. HD CONCRETE może zastąpić tradycyjne płytki ceramiczne, świetnie sprawdzi się również jako wykończenie umywalki.

22

Powierzchnie HD CONCRETE są łatwe do utrzymania w czystości - są odporne na rozwój bakterii, a bezspoinowe łączenie sprawia, że nie jesteśmy narażeni na grzyby i pleśnie, które często rozwijają się w fugach i zakamarkach naszych łazienek. Masa z betonu architektonicznego nie wymaga szczególnej opieki, rutynowe czyszczenie za pomocą odkurzacza, lub przy użyciu standardowych, delikatnych środków czyszczących w zupełności wystarczy.

32

HD CONCRETE zatrzymuje ciepło – masa jest przyjemna w dotyku, a zastosowana w meblach i wyrobach sanitarnych nie daje poczucia zimnego materiału. Nadaje się również do nawierzchni z ogrzewaniem podłogowym. Masa betowa jest gęsta, nieprzepuszczalna, lecz elastyczna, odporna na uszkodzenia i zarysowania w większym stopniu, niż inne wyroby tego typu. Materiał HD CONCRETE pomimo swej niewielkiej grubości, zaledwie 2,5 mm, jest odporny na intensywne użytkowanie i czynniki mechaniczne. Dodatkowym atutem jest fakt, że powierzchnie wykonane z użyciem HD CONCRETE można w łatwy sposób odświeżać, aplikując kolejne warstwy, zmieniając kolor, farbę i teksturę niezliczoną ilość razy.

 

4

Materiał występuje w szerokiej kolorystyce, od klasycznej, stonowanej palety, po żywe, odważne kolory. Struktura HD CONCRETE to dwa warianty do wyboru - gładka lub chropowata. Materiał w różnych odcieniach możemy dowolne łączyć, zachowując przy tym jednolitą, elastyczną powierzchnię.

 51

Powierzchnie wykonane w technologii HD CONCRETE są tworzone przez wyspecjalizowanych profesjonalistów - ręcznie. Nieregularności które będą pojawiać się na powierzchni są charakterystyczne dla tego procesu, potwierdzając oryginalność i wyjątkowość produktu hand-made.

 

www.luxum.pl

Białe łazienki, zawsze w modzie.

insert75

Białe wykończenie łazienki to nieprzemijający, wciąż aktualny i świeży trend. Wybór właśnie tego koloru na motyw przewodni, to gwarancja sukcesu - estetyczne, czyste i jasne wnętrze zawsze będzie dobrym rozwiązaniem.

 114

Biała łazienka wbrew pozorom, wcale nie musi być nudna. Właściwie zaprojektowana będzie robiła piorunujące wrażenie. Odpowiednie oświetlenie dodatkowo podkreśli jej walory. Kolor biały optycznie powiększy przestrzeń małej łazienki, a łazience o większym metrażu zapewni elegancki wygląd. Dzięki bieli, nawet niewielka łazienka w bloku ma szanse stać się pięknym, designerskim pomieszczeniem.

 122

Takiej jasnej łazience w dosyć prosty sposób możemy nadać indywidualny charakter za pomocą dodatków i mocnych akcentów kolorystycznych. A przearanżowanie jej za jakiś czas nie będzie stanowić wyzwania. Biel stanowi najlepsze tło dla naszej wyobraźni. Dodatki to jednak nie wszystko. Decydując się na urządzenie białej łazienki, należy szukać podstawowych elementów wyposażenia o nietypowych kształtach, które wprowadzą różnorodność w monochromatycznej aranżacji. W tej roli świetnie sprawdzą się asymetryczne, lub owalne umywalki nablatowe, najlepiej w strukturze satynowego matu.

 141

To właśnie najczęściej wybierane białe wyposażenie sanitarne - umywalki, wanny i brodziki mogą stanowić arcydesignerski dodatek, jeśli zdecydujemy się na mocno nietypowy kształt, oraz niespotykaną strukturę satynowego matu. Dzięki wyjątkowości kluczowego elementu, będziemy mogli pozwolić sobie na uspokojenie pozostałej części aranżacji, a efekt i tak będzie piorunujący.

 133

Biel w łazience jest bardzo higieniczna, na jasnej powierzchni szybko dojrzymy każdy niepożądany brud. Wyschnięte krople wody na tradycyjnej ceramice to zmora niejednej pani domu. Jeśli jednak wybierzemy umywalkę lub wannę o strukturze bez połysku - w satynowym macie, nie będzie trzeba ich co chwilę polerować, wszelkie niedoskonałości będą dużo mniej widoczne.

 151

Zamiast tradycyjnych białych płytek na ścianach, możemy zastosować okładziny z Corianu. Stworzą one jednolitą, bez spoinową powierzchnię, idealną jako tło dla naszej wyraźnej umywalki, lub wanny w satynowym macie. Okładziny ścienne z Corianu są w 100% antybakteryjne, oraz całkowicie wodoodporne. Możemy je zastosować również pod prysznicem, w miejscu bezpośrednio narażonym na działanie wody. Taka ściana może być zespolona z brodzikiem prysznicowym, co daje nam jednolitą, białą powierzchnię.

 16

Biel to kolor standardowy i przewidywalny, ale pasuje do każdego wnętrza. Neutralnie wtapia się w wystrój i stanowi idealne tło dla naszych pomysłów. Co zrobić żeby stworzyć niebanalne, dynamicznie urządzone wnętrze? Aby w pełni wykorzystać potencjał bieli i stworzyć interesującą białą łazienkę, należy wybrać produkty o ciekawej i nietypowej formie, oraz nowoczesnej matowej strukturze.

Bawmy się kolorem dodatków i eksperymentujmy z ciekawymi, designerskimi formami znanych elementów wyposażenia, a naszej białej łazience nie zagrozi nuda.

www.luxum.pl

 

Mozaiki z betonu architektonicznego, różnorodność faktur i rozmiarów płyt betonowych.

insert75

Wnętrze jedyne w swoim rodzaju.

 

Beton jako materiał jest produktem klasycznym, znany i stosowany przez człowieka od wieków, ale jednocześnie stwarzający niemal nieograniczone możliwości kreacji. Mozaika z betonu architektonicznego stanowi dodatkową alternatywę zarówno dla płyt tradycyjnych, jak i płyt betonowych. Bogate i zróżnicowane struktury pozwalają na dowolne kompozycje, a mnogość rozmiarów pozwala na łączenie, bez konieczności docinania.

mozaika z betonu architektonicznego

C1_industrial_corten

Mozaika z betonu architektonicznego jest niezwykle dekoracyjna i daje ogromne możliwości - takie rozwiązanie na pewno przełamie monotonię wnętrza. Może stanowić kameralny akcent/dekor na ścianie, jak i monumentalną dekorację. Sprawdzi się nie tylko we wnętrzach o stylistyce industrialnej, ale również wszędzie tam, gdzie chcemy wprowadzić do pomieszczeń nietypowe, surowe akcenty. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

 

21

3

W przypadku zakupu płytek klienci nie mają prawie żadnej możliwości indywidualnego kreowania wyglądu produktu. Natomiast w przypadku betonu architektonicznego mamy taką możliwość. Płyty betonowe występują w wielu rozmiarach i kolorach. Różnią się również strukturami, możemy wybierać pomiędzy płytami mniej lub bardziej porowatymi, lub wybrać zupełnie gładką. Dla odważnych i lubiących wyraziste formy sprawdzi się LAVA, lub płyta betonowa SPECIAL EDITION z widocznymi, wystającymi elementami imitującymi śruby. Panele betonowe Luxum są gładkie, przyjemne w dotyku, pozbawione szorstkości, a jednocześnie występują w wersji porowatej, z głębokimi rakami, które nadają niepowtarzalnego, nowoczesnego charakteru. 

 

S50szaryjasnycementowyfactory1

B1_siwa_biel1

 KOLORY_I_STRUKTURY_BETONU_LUXUM

Uroda mozaiki, jej oryginalność, możliwość tworzenia wymyślnych i niepowtarzalnych kompozycji sprawiają, że jest często wykorzystywana w aranżacji wnętrz. Jest niepowtarzalna, nie ma możliwości stworzenia dwóch jednakowych układów. Mozaiki można stosować zarówno na ścianie, jak i podłodze, a po zaimpregnowaniu płytki betonowe doskonale nadają się również do łazienki. Jest to szczególnie ciekawa propozycja nie tylko dla odbiorców indywidualnych, ale również dla właścicieli restauracji, sklepów, hoteli czy innych obiektów, w których liczy się zapadające w pamięć, wnętrze z charakterem.

 12

Dzięki prostej obróbce, płyty możemy dowolnie przycinać. Brak sztucznych włókien szklanych i polipropylenowych sprawia, że beton nie pyli podczas cięcia, a montaż jest bardzo prosty. Wystarczy zastosować odpowiedni klej. Przed przystąpieniem do klejenia mozaiki trzeba dokładnie zaplanować jej kompozycję i rozmieszczenie. Układanie wymaga szczególnej staranności, warto jednak poświęcić czas, by perfekcyjne wykonanie cieszyło oko przez lata.

 14

132

Mozaiki z betonu architektonicznego to doskonała propozycja dla każdego klienta. Bogactwo wzorów i kolorów pozwala stworzyć jedyne w swoim rodzaju wnętrza. A naturalny skład paneli betonowych sprawia, że jest on bezpieczny dla zdrowia, zwłaszcza dla dzieci, astmatyków i alergików.

9

10

 Sprawdź naszą ofertę na www.luxum.pl.

 

 

Kolorowe łazienki dla dzieci i dorosłych

insert75

Magia łazienek z dzieciństwa - inspiracje od Luxum

Coraz więcej osób decyduje się na nietypowe rozwiązania kolorystyczne, które przypominają im świat z dzieciństwa. Nie robią tego tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla swoich małych pociech. Dzięki temu pozwalają im skojarzyć kąpiel oraz inne istotne kwestie związane z higieną jako czas magiczny i wyczekiwany. Czasem wystarczy wprowadzić jedynie niewielki element dekoracyjny, żeby łazienka zainteresowała malucha. Może być nim kolorystyczny akcent, bądź organiczny kształt, który pobudzi wyobraźnię.

dla_dzieci1
Najczęściej spotykamy się z łazienkami przeznaczonymi dla dzieci w przedszkolach oraz rodzinnych centrach rozrywki. Dlatego też przestrzenie sanitarne są projektowane zwykle dla większej ilości dzieci. Rozmieszczenie elementów wyposażenia powinno spełniać wymogi związane z funkcjonalnością, bezpieczeństwem i higieną, a te w przypadku dzieci stanowią całkowicie odrębną kategorię. Antypoślizgowe podłogi, silnie sfazowane narożniki to tylko niektóre z nich.  Aby zachęcić malucha do właściwych postaw należy stworzyć mu odpowiednie warunki umożliwiające samodzielność, stąd dopasowanie do wielkości malucha umywalki i wanny, bądź schodki to obowiązek.

cccc
hhhh

Rozwiązania kolorystyczne Luxum

Można by postulować, że wystrój łazienki dla malucha w domu to dizajn na krótko. Sam wygląd łazienki może jednak być dostosowany do potrzeb dorosłego i dziecka, czyniąc ją funkcjonalną na długie lata. Przy wielu minimalistycznych i surowych projektach, o których głośno naokoło może nam się wydawać, że kolor i magia odeszły wraz z czasami dzieciństwa. Nie dajmy się zwieść! Kolor dobrany ze smakiem wniesie do łazienki więcej, niż powtarzalne, jednolite struktury materiału. Nasi specjaliści z Luxum doradzą Państwu rozwiązania, które poszerzą Państwa spojrzenie na inne aspekty koloru w łazience.

bbb
sdas1

Zamawiając umywalkę, bądź wannę w Luxum będą Państwo mieli do dyspozycji różne barwy zarówno w wysokim połysku jak i w szlachetnym macie, w dowolnym kolorze RAL. Pokryte kolorem mogą być tylko i wyłącznie pewne partie, bądź całość. Dzięki kompozytowi GFK LUXUM uzyskujemy wyroby o niespotykanych kształtach i kolorach. Przypominamy, że zamawiają Państwo u producenta, a nie u pośrednika, dlatego istnieje pełna możliwość personalizacji projektu i profesjonalnych porad.

aa1

Po więcej inspiracji zapraszamy na www.luxum.pl.

Niebanalne rozwiązanie - betonowa umywalka.

insert75

Odważne, betonowe umywalki - -garść inspiracji od Luxum.

 

Beton architektoniczny z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Ze zwykłego materiału budowlanego awansował z czasem do rangi materiału wykończeniowego najwyższej klasy. Ma wszechstronne zastosowanie - żaden naturalny surowiec nie daje takiej swobody kształtu i formy jak beton. Jest ciekawą alternatywą dla kamienia, kompozytów czy ceramiki i świetnie komponuje się z naturalnymi materiałami, takimi jak cegła czy drewno.

 

drewnoA1

 

Jeszcze kilka lat temu niejeden oprowadzający gości po nowym mieszkaniu, usłyszał by „ta łazienka jest niewykończona!”- gdyby jego oczom ukazały się betonowe elementy. Dziś Polacy coraz częściej decydują się na odważny, designerski projekt wykańczając swoje łazienki. Betonowe płyty, blaty czy umywalki to idealny sposób na stworzenie nowoczesnego pomieszczenia, które nikogo nie pozostawi obojętnym. Dzięki szerokiemu zastosowaniu betonu architektonicznego, można stworzyć łazienkową aranżację w prawdziwie loftowym stylu.

 

 industrialA

 

Umywalki z betonu architektonicznego pomimo, że naturalnie kojarzone ze stylem industrialnym, doskonale współgrają z minimalizmem w trendach wyposażenia łazienek. Idealnie wpisują się również w aranżacje łazienek w stylu glamur, a nawet retro. Beton jest materiałem, z którym da się zrobić wszystko. Raz będzie elegancki, czyli idealnie gładki, kiedy indziej surowy, o chropowatej, nierównej powierzchni. Jest solidny, w pełni funkcjonalny, a przede wszystkim nie pochłania wody! Umywalką można nadać geometryczne kształty, ale też formy bardziej miękkie i faliste.

 

glamourA

 

Minimalizm betonu kojarzy się przede wszystkim z nowoczesnością, ale nie jest pozbawiony elegancji. Chłodny charakter łatwo ocieplić drewnianymi akcentami w postaci mebli, szafek, czy dekoracji. Betonowe umywalki, mogą pełnić ważną funkcję w niejednym rodzaju stylizacji. Szeroki wachlarz kolorystyczny pozwala na stworzenie wnętrz o naprawdę zróżnicowanym charakterze. Od jasnego ciepłego beżu, poprzez cementowy szary, aż do głębokiego, intensywnego grafitu. Te uniwersalne kolory zawsze są wdzięcznym tłem dla mocniejszych akcentów.

 

rozneA

 

Umywalki z betonu tylko pozornie sprawiają wrażenie ciężkich. Zdarza się, że ważą mniej niż ceramiczne umywalki. Zależy to od rodzaju mieszanki betonu oraz technologii natrysku. Umywalki betonowe produkcji Luxum, wytwarzane są ręcznie, z wyjątkowej mieszanki betonowej BATHCREATE LUXUM, opartej na najwyższej jakości cemencie szwajcarskim ze szlachetnymi dodatkami z minerałów i odpowiedniej żywicy. Niezastąpiona jakość i świetny design!

luxum__Rbiale2 

Umywalki z betonu architektonicznego BATHCREATE LUXUM można zamówić na wymiar, w dowolnej formie i kształcie misy oraz blatu. Są lekkie, trwałe i oryginalne, a innowacyjne odpływy liniowe dodają klasy i zwrócą uwagę każdego. Umywalki są nieporowate, odporne na tłuszcze, soki i chemikalia, nie potrzebują podkonstrukcji, są samonośne, a dzięki wyjątkowej lekkości mogą być montowane bezpośrednio na ścianę.

 

 

rozne2A

 

Dowolną betonową umywalkę na wymiar zamówisz na www.luxum.pl.

 

 

 

 

 

Styl industrialny we wnętrzach, czyli beton architektoniczny w natarciu.

insert75

 

Styl industrialny inspirowany architekturą przemysłową, wchodzi z rozmachem do naszych wnętrz. Od wielkich salonów po modne luksusowe mikroapartamenty i przestrzeń publiczną.

 

Postindustrializm idealnie wpisuje się w modę na minimalizm. Szczególnie dobrze w nowoczesnych wnętrzach przyjmuje się beton architektoniczny. Sprzyja temu ciągle rosnąca popularność koloru szarego. Właśnie szarości dominują już kolejne sezony we wnętrzach i na elewacjach. Wszystko wskazuje na to, że ta tendencja nie tylko się utrzyma, ale zdecydowanie nabierze tempa i style industrialny oraz minimalistyczny będą wyznaczały trendy na najbliższą dekadę.

Charakterystyczna struktura betonu architektonicznego, mnogość odcieni, użylenia i raki (pory) występujące na powierzchni – sprawiają, że ściana dzięki okładzinie z płyt betonowych, nabiera niepowtarzalnego uroku. Doskonały efekt dekoracyjny jest na wyciągnięcie ręki, dzięki innowacyjnym płytom z betonu architektonicznego LUXUM, betonową ścianę może mieć każdy, bez potrzeby wylewania betonu szalunkowego lub stosowania karykaturalnych imitacji z tynków.

Innowacyjny produkt – lekkie płyty z betonu architektonicznego Luxum, to prawdziwy beton i tak też wygląda. To pierwszy w Polsce beton architektoniczny nie zawierający szkodliwych sztucznych włókien.

Płyty z betonu architektonicznego LUXUM, są produktem łatwym w montażu. Każdy, kto ma doświadczenie w montażu płytek ceramicznych, świetnie poradzi sobie z płytami. Panele betonowe od Luxum, można swobodnie docinać (także pod kątem) oraz wiercić i wycinać dowolne otwory.

W odróżnieniu od tynkowych imitacji, płyty betonowe LUXUM nie wymagają od montażysty szczególnych uzdolnień artystycznych, a efekt zawsze jest doskonały. Grubość płyt betonowych LUXUM sprawia, że widoczne raki (pory) są prawdziwe i głębokie nawet na 5-6 mm, a w przypadku imitacji zaledwie 0,5 do 1,5 mm i to tylko w przypadku nałożenia wielu warstw.

 

nowy_wzornik_kolorw

Kolor płyt betonowych LUXUM możemy dobrać do własnych upodobań, a ilość dostępnych rozmiarów pozwala dopasować płyty do potrzeb aranżacji. Taka właśnie aranżacja zrobiona z prawdziwego betonu architektonicznego w lekkich płytach, będzie doskonałą ozdobą głównej ściany w salonie. Świetnie sprawdzi się również jako tło dla telewizora czy sofy, a także jako obudowa lub tło kominka.

rozmiary_plyt_luxum

Sprawdź beton architektoniczny nr 1 w Polsce http://luxum.pl/beton_artystyczny_pl/

 salon2

salon32

salon4

Aranżacja wnętrz w stylu minimalistycznym, czyli postaw na beton architektoniczny

insert75

"Aranżacja wnętrz w stylu minimalistycznym, czyli postaw na beton architektoniczny"

 

Amerykański reżyser Jim Jarmusch chętnie podkreśla że: „Lubię rzeczy czyste, nieprzeciążone nadmiarem pomysłów i wizualnym zdobnictwem.”

To idealne motto dla wszystkich planujących urządzić nowe lokum w konwencji: mniej znaczy więcej.

 

Przygotowując się do urządzania niezaaranżowanej, świeżej jeszcze przestrzeni warto zacząć od bazy jaką są dla nas ściany.

To właśnie pod kolor (rodzaj wykończenia) dopasowujemy zwykle kolejne elementy projektowanej przestrzeni, a przynajmniej w takim przypadku, kiedy nie mamy barokowych sentymentów i lubimy czystą, dobrze zorganizowaną przestrzeń. W takich sytuacjach najlepiej postawić na jeden zdecydowany akcent np. skupić się na ścianach, rezygnując z kolejnych nietypowych detali, tak by jak najlepiej oddać i zachować przesłanie najznamienitszych modernistów naszych czasów.

 

Zatem, ciekawym i ciągle jeszcze niestandardowym rozwiązaniem, dla zaadaptowania powierzchni, w sferę powściągliwych rozwiązań i architektonicznego minimalizmu będzie beton architektoniczny jako element wykończenia ścian.

 

To świetny pomysł na realizację idei minimalizmu w praktyce, przy niewielkich kosztach, gwarancji zachowania wierności filozofii ograniczonych potrzeb wizualnych, ale przy zachowaniu najwyższych standardów.  Beton architektoniczny może stać się, zarówno główną dekoracją przestrzeni, jak również składnikiem szerszej koncepcji.

 

 Płyty z betonu architektonicznego dają nam, tutaj, wielowariantowość postrzegania przestrzeni.

Kreacja przestrzeni naturalnym betonem architektonicznym sprawdzi się, kiedy wykonujemy remont w starym mieszkaniu, i kiedy kreujemy całkiem nowo powstałą przestrzeń mieszkalną czy użytkową.

 

Płyty z betonu architektonicznego to dekoracja ścienna na miarę XXI wieku, bez obawy, że utraci swój nowatorski charakter.

To rozwiązanie jest stosowane z powodzeniem przez projektantów już od jakiegoś czasu, i ciągle zyskuje nowych zwolenników.

 

Ograniczeniem mogą być, tylko nasze oczekiwania i wyobraźnia oraz wiedza architekta.

 Finalnie, zawsze, jednak  uzyskujemy pożądany efekt. To zawdzięczamy technicznej innowacji jaka zaistniała na rynku betonu architektonicznego, gwarantującej najlepsze parametry dla betonu architektonicznego pod względem fizyko-chemicznym, estetycznym jak i użytkowym.

Bez obaw i odważnie można projektować i wykorzystywać prawdziwy beton architektoniczny w projektach i realizacjach.

Najlepsi wykorzystują przy tym wiedzę specjalistów oraz zdobycze najnowszych technologii, co pozwala otrzymać beton architektoniczny nie tylko w gotowych płytach, które można swobodnie docinać jak płytki ceramiczne, ale także beton architektoniczny szyty na miarę indywidualnych potrzeb, dopasowanych do tego jedynego, szczególnego miejsca.

 

Dobrym przykładem są płyty dekoracyjne z betonu Luxum, to absolutnie prawdziwy i 100% beton o charakterystycznej strukturze, z ciekawą fakturą powierzchni, podobną do włoskiego trawertynu.

 Są to powierzchnie przygotowane tak by były całkiem gładkie lub o mniejszym czy większym stopniu porowatości (to kiedy zależy na wyakcentowaniu bardziej industrialnego charakteru).

Płyty te można dowolnie obrabiać, przez przycinanie i inne  zabiegi, aż po pożądany wynik.

Beton Architektoniczny Luxum jako bazowy materiał ścienny to, oczywiście, rodzaj betonu o najwyższych parametrach, dopasowanych od oczekiwań wymagających klientów.

 Wariacja wyboru, to też możliwość doboru unikatowego odcienia, od śnieżnej bieli, przez kolejne gradacje szarości, po finalną klasykę czerni.

 Ta triada: kształt, surowiec i kolor, którą możemy się bawić aż do uzyskania oczekiwanego rezultatu, to gwarantowany sukces minimalizmu i nieszablonowości rozwiązań. By wizja i plany mogły stać się rzeczywistością.

 To właśnie ta naturalna zaleta betonu architektonicznego, że można go użyć jako materiału bazowego tylko po niewielkiej obróbce (przy dodatkowo łatwym montażu),  jak i nadając mu dużo bardziej indywidualny rys poprzez różnorodność kształtów, w wielu kompozycjach wizualnych, utrzymując przy tym cały czas,  przyjętą na początku, zasadę less is more.

 Tak przekształcić możemy każdą przestrzeń, dlatego jest to tak dobre, nieskomplikowane rozwiązanie z niezwykłym zakończeniem.

Beton architektoniczny Luxum będzie też  idealnym wyborem dla tych minimalistów, którzy oprócz dobrej architektury doceniają ekologię i zrównoważony tryb życia.

Dekoracyjne płyty z betonu architektonicznego Luxum są wykonane w innowacyjnej technologii, bez dodatków włókien szklanych, czy jakichkolwiek innych sztucznych włókien, czy dodatku gipsu. Dobrej jakości beton architektoniczny nie powinien zawierać właśnie gipsu i sztucznych włókien. Powinien się składać  wyłącznie z najlepszej jakości surowców naturalnych. Zadowoli przez to każdego, kto chce się cieszyć własnym pozytywnym wpływem na kształt środowiska i żyć w dobrzej zorganizowanej przestrzeni.

 

Wracając do meritum: jeśli dbałość o detale i filozofia życia pośród minimum przedmiotów to nasza idea na życie, warto postawić właśnie na aranżację naszej przestrzeni (szczególnie ścian) przy pomocy Luxum. Zyskamy dzięki temu dwa w jednym: piękną przestrzeń oraz porządek wokół nas, który stanie się  źródłem satysfakcji i radości na lata (Luxum jest materiałem niezwykle wytrzymałym, odpornym na uszkodzenia mechaniczne i łatwym w codziennym utrzymaniu). A to wszystko razem, dodatkowo, będzie przejawem naszego indywidualizmu, odrębności, wyczucia smaku i prostoty, a zarazem ekonomicznej i ekologicznej świadomości, o którą warto dbać zaczynając, zawsze, od własnego otoczenia.

Zdobądź elegancko urządzone wnętrze w minimalistycznym czy industrialnym stylu i wykorzystaj naturalny beton architektoniczny.

Płyty betonowe na ścianę od Luxum dostępne są w 6 rozmiarach ( od 60x30cm do 150x60cm ) i 8 kolorach.

Nowoczesne płyty betonowe Luxum, nie zawierają szkodliwych włókien, są naturalne, absolutnie prawdziwe.

Jedyne płyty betonowe na rynku przeznaczone do szybkiego montażu na klej lub kotwy ozdobne. Te płyty można docinać i montować podobnie jak płytki ceramiczne.

Płyty dekoracyjne z betonu architektonicznego Luxum, są mrozoodporne i UV odporne, dzięki temu są polecane nie tylko do wnętrz, ale także na elewacje i ogrodzenia.

BETON ARCHITEKTONICZNY LUXUM

1000px_IMG_7577projekt_wnetrze_minimalistyczne_02_salonPylna_24_IMG_4173EditDSC_0101

Stwórz własną aranżację łazienki z LUXUM

insert75

Podczas urządzania łazienki warto przemyśleć każdy, nawet najmniejszy szczegół i zastanowić się nad jej rozplanowaniem. Ważnym jest, aby była ona wygodna dla każdego domownika.

Łazienka to miejsce, w którym wbrew pozorom spędzamy dużo czasu, dlatego ogromne znaczenia ma wybór odpowiedniego wyposażenia sanitarnego, z którego będziemy korzystać przez wiele lat.

Obecne trendy w aranżacji wnętrz podpowiadają, że łazienka powinna być nowoczesna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Wybór wyposażenia sanitarnego na rynku jest ogromny jednak często zdarza się, że proponowane przez producentów standardowe rozmiary umywalek, wanien czy brodzików nie pasują do rozmiarów naszej łazienki. Dlatego warto skorzystać z oferty firmy Luxum.

Krakowska manufaktura Luxum zajmuje się projektowaniem i produkowaniem elementów wyposażenia sanitarnego na indywidualny wymiar. Poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii i wysokiej jakości materiałów wykorzystywanych w Luxum Twoja łazienka może wyglądać naprawdę wyjątkowo. Oprócz indywidualnego dopasowania rozmiaru czy kształtu możesz także wybrać dowolny kolor i strukturę. To ty decydujesz czy Twoja wanna, umywalka czy brodzik mają być wykonane w satynowym macie czy na wysoki połysk.

Wybierając firmę Luxum Twoja łazienka stanie się funkcjonalna i niepowtarzalna. To idealne rozwiązanie dla ludzi ceniących indywidualizm i nowoczesne trendy.

 

1000px_IMG_3450EditEdit

2bd208cbb5cff3ed62ad3d88a7a41292

meble_azienkowe__szafka_z_umywalk

UMYWALKA_LUXUM

Wanny wolnostojące szyte na miarę - elegancja i powiew luksusu

insert75

Nowoczesne wanny, jakie może zaproponować LUXUM są niemal zawsze indywidualnymi projektami. Powstają według wskazówek inwestora, który przychodzi ze swoim pomysłem (może to być luźny szkic albo kilka słów opisu, które przedstawi doradcy Luxum). Mogą to też być, inspiracje realizacjami zamieszczonymi na stronie luxum.pl, w galerii wanien. Mądrą decyzją będzie oddanie pomysłu w ręce naszych projektantów, którzy przełożą każdy, nawet mglisty pomysł w konkretny kształt, nie odbierając inwestorowi frajdy z uczestnictwa w projekcie. Nawet jeśli to profesjonaliści, ostatecznie przejmą inicjatywę doprecyzowania koncepcji klienta, i ostatecznej realizacji wizji tego co znajdzie się w jego nowoczesnej łazience, efekt na pewno będzie doskonały.

squarebathtub112521619737

Podążając za najnowszymi trendami, nie warto obecnie inwestować w cały, banalny zestaw łazienkowy z katalogu. To jest ten rodzaj pospolitości, na którą nie powinien godzić się nikt, kto pragnie żyć jak nowoczesny Europejczyk, ceniący sobie indywidualizm i dobry styl. Współpraca z manufakturą Luxum, to jest to czego potrzebuje konsument, który czuje, że przeciętność opatrzonej, niezbyt efektownej ceramiki to przeżytek dawnych czasów.

To co Luxum może zaproponować swoim klientom to najwyższy standard niezwykle trwałych, odpornych, a przy tym pięknych wanien z fantastycznych materiałów tj. GFK Luxum, Corian, Staron. Są to najwyższej jakości materiały stworzone z myślą o wytwarzaniu wyposażenia łazienek dla najbardziej wymagającej klienteli. Surowce kompozytowe są wytrzymałe i solidne, produkty z nich wykonane służą przez długie lata, idealnie utrzymują odpowiednią temperaturę wody. Są też dostosowane do wizualnych potrzeb aranżacji. Wanny, umywalki i brodziki oraz szafki i meble łazienkowe dostępne są zarówno w strukturze nowoczesnego satynowego matu lub tradycyjnie na wysoki połysk.

DSC_1157

DSC_1162

Nowoczesna wanna nie powinna mieć typowego kształtu znanego ze standardowych wanien akrylowych czy stalowych. W końcu z wanien do zabudowy korzystają osoby, które pragną dać wyraz swojemu indywidualnemu podejściu do świata, dosłownie w każdej dziedzinie życia. Takie z pewnością, są również wanny manufaktury Luxum, które słyną często z ostrych, zdecydowanych linii, minimalistycznych, a wręcz ascetycznych brył lub odważnych kinetycznych, wręcz „płynących” form.

bdd262b0b55c47d865bc3c58ea4cd519

f2a80db9c030c38e84be7d9db2ad948d

 

Luxum może tutaj zaoferować cała gamę przeróżnych form i zindywidualizowanych projektów wanien „szytych na miarę”. Mamy przecież do zagospodarowania łazienkę jako przestrzeń, gdzie wanna będzie grać główną rolę, jako centrum tego pomieszczenia. To co proponuje Luxum, to wanny zarówno dla jednej osoby jak i dla pary. Dodatkowo fantazja kształtów i ich wygląd wyznaczane są przez granicę możliwości technicznych, od modeli zainspirowanych klasyką po te supernowoczesne. Wszystko tutaj zależy od stylu w jakim dana łazienka jest przygotowywana. Efekt końcowy musi być perfekcyjny. Jest to przecież oferta dla najbardziej wymagających koneserów łazienkowego designu, która może przy odrobinie inwencji i pomocy ze strony Luxum przekształcić się, również, jeśli jest taka potrzeba w domowe Spa, z awangardową wanną z hydromasażem.

Modne umywalki podwójne w aranżacji nowoczesnej łazienki

insert75

Jak zapełnić przestrzeń, by nic nie zakłóciło pierwszego wrażenia i aby przejścia między kolejnymi elementami były spójne? Współczesny design musi ułatwiać nam funkcjonowanie, nie przeszkadzać w codziennym życiu. To również pierwsza i święta zasada dobrze umeblowanej łazienki. Musi być ona wygodnie i dobrze zaprojektowana. Komfort to łatwość korzystania z przestrzeni, dostęp do wszystkiego na wyciągnięcie ręki. Kluczowy jest każdy szczegół i element. Łącznie z wyborem umywalki. Wbrew pozorom przy takim zakupie może pojawić się sporo dylematów i wątpliwości. Szczególnie, kiedy pragniemy by wystrój pokoju kąpielowego nie był zawłaszczony przez niepasujące rzeczy i niezbyt fortunnie wybrane akcesoria. Najlepiej zaufać w takim przypadku profesjonalistom i zwrócić się o fachową poradę. Nawet wtedy kiedy ufamy własnemu gustowi, chłodna ocena pomysłu na pewno nie zaszkodzi, a zapewne pomoże.

IMG_7009

Luxum ma w swojej ofercie wszystko co w takiej sytuacji potrzebne. Zarówno doradców z wieloletnią praktyką oraz ofertę tak bogatą, że może przyprawić o zawrót głowy. Skupmy się dziś na jednym ze sztandarowych produktów Luxum tj. umywalkach podwójnych wykorzystywanych przy aranżacji wnętrz. Mają one coraz szersze grono zwolenników, rezygnujących z konserwatywnych wzorców przy projektowaniu łazienek. Jest to fantastyczna alternatywa wobec typowego modelu umywalki dla jednej osoby. Takie umywalki są przeżytkiem poprzedniej ery, kiedy nikt nie dbał o komfort projektu powierzchni mieszkalnej, gdzie łazienka mogła stać się osobnym królestwem. Współcześnie inwestor szuka takich rozwiązań, aby zapewnić sobie luksus w każdym aspekcie życie, również w łazience. Warto zatem poświęcić trochę czasu na dopasowanie umywalki do osobistych potrzeb, by widok wykwintnej łazienki i każdego detalu cieszył przez lata.

 Luxum__aranacja_nowoczesnej_azienki__uj33

Dla świadomego swojej wizji konsumenta nie jest to błaha sprawa. Trzeba wybrać trzy rzeczy: blat, umywalkę i idealnie dopasowaną armaturę. W następnej kolejności należy pomyśleć o meblach. Całość powinna współgrać, komponować się i cieszyć oko za każdym razem. Odpowiednio wobec zaangażowania, włożonej energii i kosztów.

Luxum nigdy nie proponuje klientom szablonowych rozwiązań. Jeśli inwestor potrafi wyobrazić sobie nawet w minimalnym stopniu to czego oczekuje to w zupełności wystarczy. Doceniamy inspirację wykonanymi projektami Luxum, ale też własne szkice, rysunki, opisy, fascynacje pomysłami światowych projektantów. Mieszkanie Europejczyka w XXI wieku musi spełniać jak najwyższe standardy i wymagania, od salonu po łazienkę. Dopracowanie tej idei i przeniesienie jej do rzeczywistości to nasze zdanie. Stworzymy razem takie miejsce, taką łazienkę. Jej wizytówką będzie umywalka zaprojektowana z naszej manufakturze.

Wybór Luxum to wybór solidności, doświadczenia oraz bajecznej estetyki. Każdy projekt umywalki jest skomponowany w najdrobniejszych detalach. Szczególnie modeli podwójnych, które nie są jeszcze oferowanym standardem przy realizacjach wg katalogu. Tutaj możemy bawić się formą, kształtem i kolorem, aż uzyskany efekt, który przekroczy najśmielsze oczekiwania i będzie dużo, dużo lepszy od pierwotnych planów. Decyzja o wyborze podwójnej umywalki to optymalne rozwiązanie. Brak czasu i pośpiech jakie towarzyszą nam każdego poranka mogą generować małe spięcia przy porannej toalecie. Problem zniknie, kiedy dla wszystkich będzie wystarczająco miejsca. Mama dopracuje swoją fryzurę, kiedy dziecko, w tym samym czasie, będzie mogło swobodnie umyć buzię. Bezkolizyjne, z oszczędnością czasu, w komfortowych warunkach. Decydując się na umywalkę podwójną trzeba pamiętać (priorytetowo) komu ona ma służyć. Jeśli tylko dorosłym (singlom czy parze) oba stanowiska mogą być mniejsze, bardziej dekoracyjne, wtedy będą też głębsze. Ale jeśli mamy wokół siebie dzieci można pomyśleć o większej szerokości, płytszej misie, by maluchom sprawić frajdę przy porannej toalecie, i uniknąć rozchlapanej wszędzie wody.

 _TOM6501

Połączenie stylu etno z elementami nowoczesnego designu.

insert75

Styl etno inspiruje się kulturami ze wszystkich stron świata, dlatego jest najpojemniejszym stylem wnętrzarskim. Mieszczą się w nim elementy: ludowe, rustykalne, orientalne, safari. Projektanci wciąż przetwarzają i upraszczają charakterystyczne motywy, wprowadzając etniczne elementy do nowoczesnych wnętrz.

Łącząc nowoczesny design z elementami stylu etno ważne jest, aby wyważyć wszystkie detale by całość była spójna i elegancka. Wnętrze łazienki, w którym główną role odgrywają ściany z bali drewnianych warto przełamać oryginalnymi kształtami jakie może mieć wanna czy umywalka. W takim pomieszczeniu powinniśmy zadbać o detale, chociażby takie jak ręcznie ciosane drzwi, które idealnie wpisują się w styl etno.

Należy również pamiętać, żeby zastosować jak najwięcej elementów, dzięki którym wnętrze będzie spójne. Jeśli w łazience mamy białą nowoczesną umywalkę, która znajduje się na szafce, to jej fronty warto pokryć fornirem, tak aby pasowały do drewnianych ścian czy innych elementów w stylu etno. Podobnie jest z wykończeniem wanny wolnostojącej prezentowanej na zdjęciach, do której przymocowano drewnianą półkę na potrzebne rzeczy.

Połączenie stylu etno ze stylem nowoczesny to nie lada wyzwanie, ale efekt końcowy pozytywnie zaskoczy każdego.

Zarówno wannę jak i umywalkę możesz zamówić w manufakturze Luxum na indywidualny wymiar.

 ar_7_uj_3_cor

ar_7_uj_2_cor

ar_7_uj_1_cor

Nietypowe meble w Muzeum Historii Żydów Polskich

insert75

Pod koniec ubiegłego roku manufaktura Luxum wykonywała nietypowe meble dla Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Prace miały związek ze stworzeniem miejsca Edukacji Rodzinnej „U Króla Maciusia”.

Luxum zostało wybrane spośród wykonawców, których zaletą nie była jedynie terminowość realizacji, a profesjonalizm, który z powodzeniem zrealizował bajkowy świat  w Muzeum Polin.

Meble powstały z litych bloków MDF’u dzięki zastosowaniu technologii CAD/CAM, przy użyciu frezarek CNC z wcześniej przygotowanych modeli 3D.

Całość kolorowego świata tworzy labirynt stworzony z kilku wielkogabarytowych mebli. Każdy z nich ma w sobie otwory, które są doskonałym miejscem do odpoczynku. Jego formy są organiczne, a kolory żywe i zachęcające do zabawy.

Otwory w meblach, oraz elementy, na których dzieciaki mogą siedzieć są flokowane. Jest to metoda, która polega na nanoszeniu na przedmioty ozdobnej warstwy ze strzyżyny tekstylnej. Flokowana powierzchnia wyglądem przypomina zamsz. 

Wśród mebli znalazły się także stoły warsztatowe. Są one częścią zabudowy labiryntu i powstały poprzez obniżenie jego ścian. Jeden z nich znajduje się w części poświęconej warsztatom kulinarnym, drugi stół przeznaczony jest do zajęć plastycznych.

Część warsztatowa została oddzielona „czarną ścianą”. Jest to mebel, który rozgranicza miejsce do nauki od zacisznego zakątka do zabawy. „Czarna Ściana” powstała z modułów, które przylegają do siebie tak, że łączenia są niemożliwe do wychwycenia przez ludzkie oko. Ściana jest łatwa w demontażu oraz mobilna, dzięki czemu można uzyskać wolną przestrzeń na środku wnętrza.

Cały projekt został opracowany przez firmę WERK jako wirtualny trójwymiarowy model wraz z dodatkowymi arkuszami opisującymi detale. Wcześniej powstawały makiety architektoniczne i setki szkiców.

Za wykonanie całej zabudowy meblowej odpowiedzialna była firma Luxum, dysponująca jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie centrów obróbki numerycznej w Europie.

 

GWW_2301

GWW_2277

GWW_2260

GWW_2272

GWW_2278

GWW_2290

GWW_2444

Panele ścienne 3D z MDF-u - doskonały efekt dekoracyjny w zgodzie z naturą

insert75

Właściwa decyzja to sedno sukcesu

Czasami, kiedy oglądamy nowe projekty mieszkań czegoś nam brakuje. Instynktownie mamy wrażenie niezagospodarowanej pustki. Bez względu czy to salon, sypialnia czy pokój dziecięcy. Takie wrażenie będzie najbardziej dotkliwe, gdy przy projekcie pomieszczenie nie weźmiemy pod uwagę ścian. Zostawiając je bez dodatkowego wykończenia. Świetnym rozwiązaniem w takim przypadku będą panele dekoracyjne 3D z głęboko frezowanego   MDF-u od Luxum. To w tej chwili jeden z najgorętszych trendów i doskonałe źródło inspiracji dla architektów i kreatorów wnętrz. Ich wzornictwo i styl nadają niepowtarzalnego charakteru i uroku nowym przygotowanym miejscom.

Świat w 3D jako port do designu przyszłości

Panele 3D to dekoracja ścienna, która wprowadza na salony ducha nowoczesności i design rodem z XXI wieku w najbardziej oryginalnym wydaniu. To myśl i technologia zaprojektowana w trosce o klientów, którzy chcą zrezygnować z banalnych aranżacji ścian. Szukają dla swojego domu takich rozwiązań, które będą nie tylko piękne, trwałe, ale też na swój sposób awangardowe. Panele MDF 3D stanowią gwarancję luksusu i pewności. To doskonała jakość wykonania i za razem niesztampowy design. W tej chwili nie ma na rynku drugiego tak innowacyjnego i kompleksowego rozwiązania dla aranżacji wnętrz. Panele 3D w bardzo fajny sposób zaskakują nasz wzrok. Spędzając czas w pomieszczeniach nimi zaaranżowanymi nigdy nie będziemy mieć wrażenia, że to miejsce jest monotonne i nieciekawe.

Innowacyjność technologii jako inwestycja na lata

Panele Luxum to rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów. To wybór podyktowany troską o komfort życia. Potwierdzeniem tego są materiały wysokiej klasy i wykonanie.

Panele 3D są wytwarzane z głęboko frezowanego MDF-u, o naturalnym pochodzeniu. Nie zmieniają zatem w żaden sposób mikroklimatu pomieszczeń. To rodzaj materiału drewnopochodnego, niezwykle odpornego na wygięcia. Dzięki różnym rodzajom sprężystości i gęstości nie zachodzi obawa, że płyty odkształcą się przy frezowaniu. Mają bardzo niewielką wagę, dlatego są alternatywą dla przestarzałych dekorów gipsowych, które są droższe i cięższe. Płyty mają właściwości akustyczne i termoizolacyjne.

Standardowy panel Luxum ma rozmiar 50x100 cm i grubość 1,6cm. (ujednolicać jednostki) Manufaktura wykonuje również panele w innych nietypowych rozmiarach. Maksymalna wielkość jaką można wykonać to 270x 125 cm. Jeśli wymaga tego projekt realizowany dla inwestora. Na nich bez problemu można wyfrezować napis, logo etc. Wszystko zgodnie z życzeniem odbiorcy i jego potrzebami.

Montaż paneli jest niezwykle łatwy. Polega na przyklejaniu ich tak, aż mamy przed oczami dokładnie to co sobie zaplanowaliśmy. Oprócz kleju panele łączy się śrubami lub kotwami. Przycina je się zwykłymi narzędziami do obróbki drewna. Wiercenie otworów w żaden sposób ich nie uszkodzi. Mają bardzo wysoką odporność mechaniczną.

Jak możemy zobaczyć proces montażu nie jest skomplikowany nawet dla laika. Dla lepszego efektu lepiej jednak powierzyć to zadanie fachowcom z doświadczeniem. Zyskamy pewność, że wszystko zrobione jest idealnie.

Mnogość kreacji gwarancją spełnionych oczekiwań

Panele 3D z MDF-u tworzą możliwość by je jak najlepiej dopasować do indywidualnego projektu. Łatwo ułożyć z paneli taki wzór, który jest odzwierciedleniem wyobraźni i kreatywności. Gotowa całość to spójna i efektowna mozaika, która wypełnia idealnie przestrzeń. To harmonijność i uporządkowanie, której nic nie zakłóca. Monolityczność na której nie widać spoin czy łączenia. Dostępnych jest aż 38 gotowych wzorów. Można też skomponować z nami swój własny motyw. Panele dostępne są w niezwykle szerokiej gamie kolorów, lakierowanych na efekt matu lub połysku, fornirowanych drewnem naturalnym lub fornirem modyfikowanym. Dla sentymentalnych klientów jest niespodzianka, która przypomina rodzaj ażuru, bądź regionalnej wycinanki.

Niepowtarzalność finalnego wykończenia uzyskuje się przez malowanie paneli. Pokryć je można bez żadnej obawy każdym rodzajem farby: akrylową, lateksową czy winylową, w sposób natryskowy lub przy użyciu pędzla.

Ściana to nie wszystko

Panele 3D Luxum sprawdzą się perfekcyjnie wszędzie, nie tylko jako aranżacja ścian. W swoim podstawowym przeznaczeniu, oczywiście, nadają się do montażu na ścianach każdego typu (również tych lekkich gipsowo-kartonowych) . Ale to też super rozwiązanie idealne do łazienki i przestrzeni narażonych na kontakt z wilgocią. Spokojnie można je adaptować również do wykończenia sufitów, wykorzystać jako element zabudowy mebli czy grzejników. Architekci wyczarują z nich również cudne dodatki towarzyszące głównej koncepcji projektu.

Po szczegóły oferty, kontakt z naszymi doradcami zapraszamy na stronę Luxum http://www.luxum.pl/panele_scienne_3d_pl/ lub do siedziby firmy przy ul. Lipskiej 16 w Krakowie, gdzie mogą Państwo w Galerii Wnętrz Kreatywnych zobaczyć już wykonane projekty i omówić detale własnego projektu.

 

 10423965_536746723137459_7805955642556678199_n1

10463994_303230943187530_8287159233831245532_n1

10468366_307188439458447_3838574026400981338_n1

10537169_303230963187528_3281163716629664572_n

luxumproducentwyposazeniawnetrzkrakowpaneledekoracyjne3d

           

 

© Nowoczesne wnętrza dla ludzi z charakterem.
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci